fbpx

2019 švenčių stiliaus ir dekoro tendencijos | Restoranas Sala | Event styling and decor trends 2019

Sausį Kauno Žalgirio arenoje įsikūrusiame restorane Sala įvyko konkursas – „2019 švenčių stiliaus ir dekoro tendencijos“.  Man atiteko didelė garbė fotografuoti šį konkursą. Jame varžėsi net šešios švenčių organizavimo ir dekoravimo komandos: Balta studija ir DK dizainas, Charm & Spells, Dekorista, Įkvėpta vestuvėms ir Kvietkos, Nėriniuota šventė ir Lietuvis. Jiems burtų keliu atiteko šios temos: vestuvės, auksinės vestuvės, krikštynos, įmonės šventė, kūdikio sutiktuvės (baby shower) ir Šv. Valentino diena. Užduotims įgyvendinti buvo pasirinktos nestandartinės šventės vietos – Žalgirio arenos VIP ložė, restorano Sala fojė, Bosca amfiteatras ir transformuojamos restorano erdvės, o dekoratorių komandų rezultatus papildė restorano virtuvės meistrų paruošti patiekalai.
Komandų dekoro išpildymus stebėjo ir vertino – mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė, fotografai Paulina ir Matas Jūrai, Žalgirio arenos atstovė Brigita Kantautaitė.
Renginio tikslas – atskleisti, kaip pasitelkiant netradicinius sprendimu galima naujai pažvelgti į svarbiausias gyvenimo šventes ir ją subtiliai priderinti prie individualių užsakovo poreikių.

Pirmosios vietos laimėtoja – Dekorista. Tema – Auksinės vestuvės

„Kadangi tai yra dviejų žmonių kartu nugyvento gyvenimo šventė, dekoruojant erdvę siūlau įtraukti jų gyvenimo akimirkas primenančius daiktus, kurie šventei teikia autentiškumo, savitumo“, – sako Monika ir pabrėžia itin svarbią ateinančio sezono tendenciją – tvarumą. Šventę puošiančias detales ji siūlo ne pirkti, o naudoti namuose esančius daiktus, kurie sukelia sentimentų, turi istoriją. Vazoninės gėlės, suvenyrai iš kelionių, šeimos nuotraukos, baldai ir netgi kilimai – viskas padės sukurti ypatingą šventinę nuotaiką.

Parodomąjį dekorą dizainerei padėjo sukurti Jungtinės Karalystės karalienės Elizabetos II ir jos vyro princo Filipo nuotraukos. Vieni garsiausių pasaulyje sutuoktinių savo meilę puoselėja jau daugiau nei septynis dešimtmečius!

Tam, kad išpildytų spalvingos šventės idėją, dizainerė siūlo ją visą suskirstyti į skirtingas zonas – gyvenimo etapus, kuriuose būtų užkoduoti sukaktuvininkų prisiminimai. Prasminis erdvės skaidymas – nauja dizainerės padiktuota ir pabrėžta tendencija.

„Stalas akcentuoja jaunystę, kai žmonės tik susituokia, džiaugiasi vienas kitu, bendrauja su draugais. Tokio gyvenimo etapą spalvinčiau baltais, juodais, oranžiniais atspalviais. Kitas akcentas būtų saldus stalas, kurį perkėliau ant didžiulio žalvarinio stovo, atspindinčio laikotarpį, kai pora kūrė šeimą, susilaukė vaikų, keliavo. Ant stovo patiekta ne tik saldžių pyragėlių, bet ir padėta gėlių, šeimos nuotraukų, kelionių suvenyrų, malonius prisiminimus sukeliančių daiktų. Tai etapas, kuriame gyvenimas verda, todėl jo simbolinė spalva – ryškiai raudona“. Trečioji zona, yra fotosienelė, simbolizuojanti ramų mėgavimosi gyvenimu ir anūkais laikotarpį. Šiai zonai dizainerė pasirinko žalią spalvą, nes būdami tokio amžiaus žmonės daugiau laiko praleidžia gamtoje. „Fotosienelė – tarsi langas, prie kurio senatvėje ramiai atsisėda pora, geria arbatą ir žvelgia į prisiminimus, į kartu jau pusę amžiaus nugyventą gyvenimą“, – pasakoja idėjos autorė.

Tekstas iš straipsnio Žmonių portale

2019 švenčių stiliaus ir dekoro tendencijos. Auksines vestuves.Dekorista - Jurgita Lukos Photography-012_WEB.jpg2019 svenciu tendencijos.Sala.Auksines vestuves.Dekorista - Jurgita Lukos Photography-001_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Auksines vestuves.Dekorista - Jurgita Lukos Photography-006_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Auksines vestuves.Dekorista - Jurgita Lukos Photography-010_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Auksines vestuves.Dekorista - Jurgita Lukos Photography-013_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Auksines vestuves.Dekorista - Jurgita Lukos Photography-016_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Auksines vestuves.Dekorista - Jurgita Lukos Photography-018_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Auksines vestuves.Dekorista - Jurgita Lukos Photography-025_WEB.jpg

Antrosios vietos nugalėtojai – Lietuvis. Tema – Įmonės šventė

Idėjų renginių organizatorė sėmėsi iš meno pasaulio žvaigždės – pasaulyje pripažinto grafikos dizainerio Federico Picci. „Kadangi turėjome ypatingą puslankio formos erdvę – amfiteatrą, kurio centre yra įrengta scena pasirodymams, ji ir padiktavo renginio stilistiką. Vakarėlio atmosferą nusprendėme kurti pasitelkdami muzikos temą“, – priduria renginių organizatorė. Pasak J. Olekienės, dideliame renginyje labai svarbu stilizuoti visą erdvę. Tai yra viena iš svarbiausių renginio sėkmės sąlygų. Dar viena neatsiejama šventės dekoro dalis – tinkamas patalpų apšvietimas. „Šiam renginiui specialiai parinktas instaliacijas – tris įspūdingas arfas bei nestandartinio dydžio Piro.lt balionus – apšvietė visose amfiteatro erdvėse plačiai išdėlioti įvairiaspalviai šviesos šaltiniai, kuriuos parūpino AB „Light“, – pridūrė J. Olekienė.

„Kadangi šiame renginyje nebuvo sėdimų vietų, rinkome neutralius, vieno kąsnio užkandžius“, – pasakoja renginių organizatorė. Tiesa, toks maisto patiekimo pasirinkimas didesnio renginio metu reikalautų papildomos komandos – padavėjų, kurie prižiūrėtų ir nuolat pildytų užkandžius, todėl organizatorė atkreipia dėmesį, kad reikia dirbti su itin patyrusia padavėjų komanda ir bendradarbiauti su virtuve. „Siekiant išlaikyti neapkrautą, švarią ir minimalistinę užkandžių zoną tarsi ekspoziciją, reikia vienu metu patiekti tik labai nedaug užkandžių. Dėmesingas padavėjų aptarnavimas taip pat prisideda prie aukštos kokybės renginio vizualo“, – reziumuoja J. Olekienė.

Tekstas iš straipsnio Žmonių portale
2019 svenciu tendencijos.Sala.Imones svente.Lietuvis.lt- Jurgita Lukos Photography-001_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Imones svente.Lietuvis.lt- Jurgita Lukos Photography-004_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Imones svente.Lietuvis.lt- Jurgita Lukos Photography-011_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Imones svente.Lietuvis.lt- Jurgita Lukos Photography-016_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Imones svente.Lietuvis.lt- Jurgita Lukos Photography-023_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Imones svente.Lietuvis.lt- Jurgita Lukos Photography-026_WEB.jpg
2019 švenčių stiliaus ir dekoro tendencijos. Imones svente.Lietuvis.lt- Jurgita Lukos Photography-032_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Imones svente.Lietuvis.lt- Jurgita Lukos Photography-033_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Imones svente.Lietuvis.lt- Jurgita Lukos Photography-035_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Imones svente.Lietuvis.lt- Jurgita Lukos Photography-039_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Imones svente.Lietuvis.lt- Jurgita Lukos Photography-038_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Imones svente.Lietuvis.lt- Jurgita Lukos Photography-044_WEB.jpg

Trečiosios vietos nugalėtoja – Nėriniuota Šventė. Tema – Šv. Valentino diena

Dekoratorių komandos merginos Evelina, Rusnė ir Raminta Šv. Valentino dienos šventei pasirinko unikalią vietą – antrame arenos aukšte esančią VIP ložę, iš kurios atsiveria puikus vaizdas į didžiąją arenos salę. „Šv. Valentino diena asocijuojasi su romantika, todėl pirmiausia siekėme, kad būtų jauku. Arenos erdvės yra industrinio tipo, todėl norėjosi padaryti jaukiausią variantą. Svarbiausia viską subtiliai padekoruoti“, – kalbėjo Evelina. Sėkmingai pilkas betonines sienas pavertusios jaukia romantiška aplinka, merginos pademonstravo, kaip efektingai galima išnaudoti arenos erdves, norint šventiškai stebėti vykstantį koncertą, teatro pasirodymą, o galbūt, kaip dažnai nutinka per Šv. Valentino dieną, – net pasipiršti.

Norintiems sukurti jaukią ir modernią aplinką dekoratorės pataria atsisakyti kičinių detalių, tokių kaip raudonos širdelės ar balionai. Renkantis spalvas buvo naudojami juodi audiniai, auksinio atspalvio indai, kurie derėjo prie dominuoti paliktos, meilę ir aistrą simbolizuojančios raudonos spalvos. Romantinę aplinką taip pat papildė žvakės, muzika ir šiltų spalvų lemputės.
Tekstas iš straipsnio Žmonių portale

2019 švenčių stiliaus ir dekoro tendencijos .Valentino diena.Neriniuota svente - Jurgita Lukos Photography-005_WEB.jpg2019 svenciu tendencijos.Sala.Valentino diena.Neriniuota svente - Jurgita Lukos Photography-029_WEB.jpg2019 svenciu tendencijos.Sala.Valentino diena.Neriniuota svente - Jurgita Lukos Photography-001_WEB.jpg2019 svenciu tendencijos.Sala.Valentino diena.Neriniuota svente - Jurgita Lukos Photography-031_WEB.jpg

2019 svenciu tendencijos.Sala.Valentino diena.Neriniuota svente - Jurgita Lukos Photography-008_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Valentino diena.Neriniuota svente - Jurgita Lukos Photography-020_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Valentino diena.Neriniuota svente - Jurgita Lukos Photography-022_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Valentino diena.Neriniuota svente - Jurgita Lukos Photography-018_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Valentino diena.Neriniuota svente - Jurgita Lukos Photography-028_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Valentino diena.Neriniuota svente - Jurgita Lukos Photography-032_WEB.jpg

Charm & Spells. Tema – Krikštynos

Dekoratorė Indrė Sapagovaitė sako, kad iki šiol Lietuvoje krikštynos dažniausiai buvo švenčiamos pagal tam tikrus standartus. Populiariausia spalva berniuko šventei turėjo būti mėlyna, mergaitės – rožinė. Krikštynų fotosesijos kampeliui dažniausiai buvo naudojamos medinės dekoracijos, iš kurių išpjaustytas mažylio vardas. Stalo dekorui sukurti neretai pasirenkamas animacinių filmų herojus, vaišės būna ryškių spalvų, keksiukai-batukai ar kitokios vaikiškų daiktų formos.

„Manau, kad krikštynų šventėje reikėtų vengti gimtadienio elementų. Kadangi krikštynose daugiausia dalyvauja suaugusieji ir tik vienas mažylis, norisi šią šventę padaryti subtilią. Žinoma, su užuomina, kad tai yra vaiko šventė. Lengva, graži, paprasta ir jauki šventės atmosfera“, – idėjomis dalijasi I. Sapagovaitė.

Mano idėja yra vengti rožinės bei žydros spalvų ir vaikiškų detalių. Norėjosi įnešti lengvumo, šventiškumo, kreminių bei baltų tonų. Rinkausi natūralius audinius, minimalistinius indus, derinau juos su įmantresnėmis skirtingų formų ir dydžių taurėmis. Nauja tendencija yra į Lietuvą dar tik ateinantys, nors pasaulyje egzistuojantys jau seniai, balionai. Dekoro meistrė įsitikinusi, kad balionai yra neatsiejamas krikštynų ir vaikystės simbolis, ne tik džiuginantis mažuosius, bet ir užpildantis, papuošiantis erdvę.

Indrė atkreipia dėmesį, kad krikštynų valgiaraštis irgi turi būti subtilus. Stalų nereikia perkrauti saldėsiais ir įvairia pompastika. Pakaks stilizuotų pagal šventės temą kepinių, kurie papildys dekorą ir atliks pagrindinę savo funkciją – bus desertas po vakarienės ar pietų.

Į madą grįžta vienas iš seniausių audinių pasaulyje – linas. „Charm & Spells“ dekoratorė pabrėžia, kad linas siejamas su lietuvybe, vasaros šventėmis, todėl glamžytas ir nuplautos spalvos linas yra nauja krikštynų tendencija. Pasitelkus liną galima pasiekti kerintį rezultatą. Švarus, estetiškas, prabangus bei jaukus šventės įvaizdis garantuotas.

Tekstas iš straipsnio Žmonių portale 

2019 švenčių stiliaus ir dekoro tendencijos.Krikstynos.Charm & Spells- Jurgita Lukos Photography-008_WEB.jpg

2019 svenciu tendencijos.Sala.Krikstynos.Charm & Spells- Jurgita Lukos Photography-025_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Krikstynos.Charm & Spells- Jurgita Lukos Photography-028_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Krikstynos.Charm & Spells- Jurgita Lukos Photography-029_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Krikstynos.Charm & Spells- Jurgita Lukos Photography-032_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Krikstynos.Charm & Spells- Jurgita Lukos Photography-034_WEB.jpg

2019 svenciu tendencijos.Sala.Krikstynos.Charm & Spells- Jurgita Lukos Photography-009_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Krikstynos.Charm & Spells- Jurgita Lukos Photography-014_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Krikstynos.Charm & Spells- Jurgita Lukos Photography-024_WEB.jpg

Balta studija ir DK dizainas. Tema – Vestuvės

„Kadangi esame miestietiškame, industriniame restorane „Sala“, paruošėme dekorą, derantį būtent šioje aplinkoje. Panaudoję tamsesnes spalvas, atmušančias šviesią betono sieną, įtraukėme ir šiek tiek vario spalvos elementų“, – sprendimus komentavo dalyvė. Ji pabrėžia, kad ruošiantis šventei nebūtina iš anksto nuspręsti detalių, vadovaujantis tik mados tendencijomis. Nors šįsyk buvo panaudota koralo spalva, kuri jau vadinama 2019 metų tendencija, šis sprendimas natūraliai atėjo įvertinus aplinką. Sprendimai turėtų būti priimami įvertinus ir pačius jaunuosius, nes kas tinka vieniems, kitiems net nevalia siūlyti. Įvertinus šaltas betono sienų spalvas, šilumai sukurti panaudotos pastatomos lempų instaliacijos, sustiprinusios žvakių kuriamą jaukumą. Gyvumą erdvėje padėjo sukurti žalumos kompozicijos, derančios ne tik ant paties stalo, bet ir padėtos ant žemės ar pakabintos ant sienų.

Ieškantiesiems madingiausių tendencijų sprendimų 2019 metais, specialistė siūlo atkreipti dėmesį į džiovintus lapus. Tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje sausos gėlės tampa vis populiaresnės. Tačiau nesiūloma jų naudoti visur vien dėl to, kad tai madinga. Svarbu įvertinti, ar jie tinka pasirinktoje erdvėje, ir jei atsakymas teigiamas – džiovintų lapų kompozicijos gali palikti įspūdį tiek svečiams, tiek jauniesiems. Vestuvių šventei dekoratoriai rekomenduoja atsisakyti popierinių dekoracijų, pūkuočių (angl. pom-poms). Vestuvės yra brandi šventė, o popierinės dekoracijos nėra solidu.

Kaip pasakoja renginių dekoru užsiimantys specialistai, jaunieji dažniausiai ateina jau su idėjomis. Ir nors dažnu atveju jos atrodo kaip naujausios tendencijos, rastos interneto platybėse, ilgus metus organizuojantiesiems šventes jos jau būna atpažįstamos. Todėl, pasak dekoratorės, nebūtina aklai sekti madomis. Šventės puošmenos turi tikti jaunųjų asmenybėms ir erdvės nuotaikai.

Tekstas iš straipsnio Žmonių portale

2019 švenčių stiliaus ir dekoro tendencijos.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-001_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-006_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-015_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-013_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-017_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-018_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-021_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-023_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-025_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-026_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-033_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-034_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Vestuves.Balta studija- Jurgita Lukos Photography-041_WEB.jpg

Įkvėpta vestuvėms ir Kvietkos. Tema – Kūdikio sutiktuvės (baby shower)

„Siena atrodo šiurkšti, bet mūsų švelniai temai tai yra gražus kontrastas. Šiai šventei yra būdingos šviesios spalvos, tad šiuo atveju jos puikiai atsispindi juodame fone“, – apie tai, kad nereikia bijoti šaltų sienų spalvų, kalbėjo komandos narė Aistė. Šaltą sienų įspūdį švelnino balti kailiai, kuriuos panaudoti dekoratores įkvėpė balta ir šalta žiema už lango. Tas pats žiemos baltumas, perkeltas kailio pavidalu į patalpą, suteikė jaukumo ir šilumos kūdikio laukimo šventei. Nė viena dalyvių dar nėra tapusi mama, tad į šią šventę pažvelgė netradiciškai ir originaliai, nebijojo panaudoti naujų, kitokių detalių. Merginos kiekvieną šventę siekia paversti išskirtine, juolab dar tokias naujas Lietuvoje kūdikio sutiktuves – tai proga ne tik perimti amerikietiškąsias, bet ir formuoti savas tradicijas.

Besilaukiančiosioms, nusprendusioms pirmą kartą surengti kūdikio pasitikimo šventę ir svarstančioms, nuo ko pradėti, dekoratorės pataria pirmiausia pasirinkti dominuojančias spalvas. Įprastai, jei laukiama berniuko, detalės renkamos šviesiai mėlynos, jei mergaitės – rožinės spalvos. Tačiau taisyklių jokių nėra. Norint surengti jaukią šventę, galima rinktis tiek tradicines, tiek pagal mados tendencijas populiarėjančias spalvas. Norinčiosioms švelnumo dekoratorės pataria rinktis pastelines, švelnų rožinį (angl. blush) atspalvį turinčias detales. Ryškesnių spalvų mėgėjoms – dabar ypač madingą koralinę spalvą. Planuojant šventę nebūtina siekti atkartoti amerikietiškų tradicijų. Tokios detalės kaip iš sauskelnių sudėliotas tortas ar balionai su vaikelio vardu praranda populiarumą.

Svarstydama, kuo pavaišinti svečius, būsimoji mama neturėtų vargti ruošdama sudėtingą ir prabangų valgį. Dažniausiai patiekiama įvairių skonių ir dizainų keksiukų, saldžių pyragaičių, prancūziškų orinukų. Atsigaivinti tinka nealkoholiniai gėrimai, puikiai atrodysiantys supilstyti į šventines šampano taures, papuoštas graviūra, spalvota cukraus vata.

Dekoratorės atkreipia dėmesį, kad lietuvės būsimosios mamos tampa vis drąsesnės ir pasitelkia kritinį mąstymą ieškodamos naujų idėjų. Renginių planavimu ir dekoru užsiimančios „Kvietkos“ ir „Įkvėpta vestuvėms“ merginos kviečia tokią šventę kurti atsižvelgiant į būsimosios mamos norus, pomėgius ir gyvenimo būdą, viską pritaikyti pagal ją ir kaip jai būtų smagiausia ir, žinoma, daug dėmesio skirti detalėms.

Tekstas iš straipsnio Žmonių portale

2019 švenčių stiliaus ir dekoro tendencijos.Baby Shower.Ikvepta vestuvems - Jurgita Lukos Photography-006_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Baby Shower.Ikvepta vestuvems - Jurgita Lukos Photography-009_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Baby Shower.Ikvepta vestuvems - Jurgita Lukos Photography-008_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Baby Shower.Ikvepta vestuvems - Jurgita Lukos Photography-023_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Baby Shower.Ikvepta vestuvems - Jurgita Lukos Photography-030_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Baby Shower.Ikvepta vestuvems - Jurgita Lukos Photography-018_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Baby Shower.Ikvepta vestuvems - Jurgita Lukos Photography-016_WEB.jpg
2019 svenciu tendencijos.Sala.Baby Shower.Ikvepta vestuvems - Jurgita Lukos Photography-007_WEB.jpg2019 svenciu tendencijos.Sala.Baby Shower.Ikvepta vestuvems - Jurgita Lukos Photography-002_WEB.jpg

Jei jūs ieškote vestuvių ar švenčių fotografo Lietuvoje, o gal net užsienyje – susisiekite su manimi. Su dideliu džiaugsmu ir meile įamžinsiu jūsų šventes.