fbpx

Grotažymė (hashtag’as) vestuvėse

Kas yra #Hashtag?

Aiškinamajame kompiuterijos terminų žodyne  teikiamas angl. hashtag atitikmuo saitažodis.
Saitažodis – socialinių tinklų ir mikrotinklaraščių programinėje įrangoje vartojamas, sutartiniu ženklu (pvz., grotelėmis #) žymimas žodis ar žodžių junginys, skirtas tam tikros temos pranešimams identifikuoti sukuriant saitą į juos.
Kol lietuviškas šio termino pavadinimas nebuvo nusistovėjęs vartoti žodžiai grotelėsgrotelženklis, grotažymė.

Kam naudojama #grotažymė?

Grotažymė turi tris pagrindines funkcijas:

  • Atkreipti įrašą skaitančiojo dėmesį;
  • Užakcentuoja raktinius žodžius;
  • Paspaudus ant grotažymės surasi daugiau panašaus tipo įrašų.

Grotažymės naudojamos ne tik Instagram’e, bet ir Facebook’e ar Twitter’yje.

Grotažymė (hashtag’as) vestuvėse

Jau esu rašiusi straipsnį apie išmaniuosius telefonus vestuvėse, kodėl verta bent ceremonijos metu paprašyti svečių jų nenaudoti. Ir vis dar laikausi  tos nuomonės, kad ceremonijos metu geriau viską stebėti ne per telefono ekraną.
Bet, jeigu esate iš tų žmonių, kurie turi labai daug draugų gyvenančių užsienyje (kurie negalėjo kartu su jumis džiaugtis švente) ir neprieštaraujate, kad svečiai laisvai fotografuotų ir dalintųsi akimirkomis socialiniuose tinkluose, rekomenduočiau sukurti savo vestuvių grotažymę. Ji tam ir reikalinga, kad visi galėtų pamatyti nuotraukas vienoje vietoje (tik nepamirškite, kad jūsų profilis ir įrašas turi būti viešas). Tai tarsi jūsų šventės virtualus albumas.
Puiki grotažymė, tai tokia, kuri yra unikali jums ir jūsų santykiams. Tai gali būti jūsų pavardė ir santuokos metai (#Petraiciai2018), inicialai (#J&Dvestuvės) ir kiti (#JAndDLiveHappilyEverAfter, #AlwaysAnd4everPetraičiai, #JAndD4ever ir t.t.). Jei jums sunku sugalvoti jūsų grotažymę, pasinaudokite hashtag’o generatoriumi.  Kai susikuriate tai kas jums tinka ir patinka, būtinai paieškokite socialiniuose tinkluose ar jis nebuvo jau naudotas.
Kai visi namų darbai būna padaryti, galima apie jūsų vestuvių grotažymę pranešti visiems. Įrašykite ją į save-the-date korteles, į pakvietimus, jei turite – jūsų vestuvių puslapyje, ar stalo numerių kortelėse.
Ir svarbiausia – praneškite apie tai ir vestuvių fotografui!