fbpx

Kaip tinkamai pasiruošti sužadėtuvių fotosesijai?

Sužadėtuvių fotosesija populiarėja Lietuvoje. Šiame straipsnyje supažindinsiu su ja, bei paaiškinsiu  kaip tinkamai pasiruošti sužadėtuvių fotosesijai.

Sužadėtuvių fotosesija – būtina

Apie sužadėtuvių fotosesiją reikia galvoti, kaip apie pirmą pasimatymą su jūsų vestuvių fotografe/fotografu. Tai puiki galimybė susipažinti su manimi bei mano fotografavimo stiliumi. Aš taip pat susipažinsiu su jumis, ar jūs drovitės kameros, o gal atvirkščiai – tiesiog mėgaujatės dėmesiu? Fotosesijos metu, atsiranda galimybė susiformuoti glaudžiam ryšiui, supratingumui bei abipusiam supratimui, tarp jūsų ir manęs. Nes vestuvių dieną daugiausia laiko praleidžiate su fotografu. Taigi, būtina jaustis patogiai su asmeniu kuriuo samdai.
Fotografavimas gali vykti bet kuriame mieste, ar pasirinktoje vietoje. Nors gyvenu Kaune, ir dažniausiai tenka fotografuoti Kauno senamiestyje ir santakoje, bet taip pat keliauju ir į smėlėtą pajūry, į kitą Europos miestą, kaip kad Stokholmą ar Taliną, ar net į miestelį esantį Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Bet svarbiausia – kad tai darytumėte su jūsų vestuvių fotografu.

Suzadetuviu fotosesija Taline Kaip tinkamai pasiruošti sužadėtuvių fotosesijai?

Apranga sužadėtuvių fotosesijai

Nėra jokios abejonės, kad per jūsų vestuves, jūs apsirengsite ir atrodysite pritrenkiamai. Bet ar gerai apgalvojate ir pasiruošiate sužadėtuvių fotosesijai? Ką būtent jūs apsirengsite? Mano patarimas – jūs turite skirti laiko tobulos aprangos suradimui. Jūs ne tik atrodysite pribloškiančiai, bet ir jausitės puikiai, pasitikėsite savimi. Taip pat apranga turi derėti prie jūsų pasirinktos fotografavimo vietos. Jei renkatės miestą geriausias stilius būtų – kasdieninė, elegantiška puošni apranga (casual chic). Geriausiai palyginimas – ką jūs rengtumėtės jei susiruoštumėte penktadienio vakare nueiti su savo antra puse į restoraną? Moterims šis klausimas lengvai išsprendžiamas, jos jau mėgsta ir žino kaip pasipuošti, bet kaip vyrai? Svarbiausia, kad jūs papildytumėte vienas kitą. Merginai rekomenduojami aukštakulniai, o vyrui – jam tinkantis švarkas. Laisvesniam stiliui renkitės sluoksniais. Svarbiausia, kad apranga tiktų prie aplinkos ir metų laiko.

Suzadetuviu fotosesija retro stilius

 Fotosesijos vieta

Kartais sunku būna rasti tinkamą vietą fotosesijai. Pateiksiu kelis orientyrus ir patarimus, kurie tikiuosi jums palengvins paieškas.

 1. Rinkitės vietą kuri jums tinka.

Pagalvokite, kokia vieta jums kaip porai būtų tinkamiausia. Gal jūs dideli kavos mėgėjai ir turite jūsų mėgstamą kavinukę kurioje gal net susipažinote? Gal jūs namisėdos? Fotosesija namuose, kai jūs gaminate mylimajam, kaip tik jums. O gal jums patina sėdėti ant stogo senamiestyje ir groti gitara? Kad ir kokią vietą pasirinktumėte, ji turi jums tikti ir papildyti jus.

Poros fotosesija Stokholme

2. Šviesa

Jei norite gražaus spalvoto dangaus, ir auksinių tonų nuotraukose, fotosesija turi vykti vakarėjant, o ne vidurdienį. Taip pat kiek kitokia nuotaika nuotraukose būna rytui auštant, tada būna mažiau žmonių, neišsisklaidęs rūkas prideda mistiškumo. Tik turite pasiruošti atsikelti anksti ir atvykti laiku.

suzadetuviu fotosesija prie juros

3. Rūbus derinkite prie vietos

Jei norite rudeninės fotosesijos lauke, rinkitės laiką, kai medžių spalvos pačiame jų gražume. Pasiimkite languotą vilnonį pledą, spalvotus stilingus botus, striukes ir pirmyn į mišką. Jei norite romantiškos ir šiltos fotosesijos, apsivilkite ilgą, gėlėtą, plazdančią suknelę ir ieškokite truputį vėjuotos vietos, tam labiausiai tiks paplūdimys ar graži žydinti pieva.

isimylejusi pora prie sienos suzadetuvesZiemiska suzadetuviu fotosesija Kaune4. Judrios vietos nuotraukos atrodo perkrautos

Fotosesijos lankytinose vietose, turguje ar stotyje, gali atrodyti tikrai labai įdomiai. Bet kad ir kaip gerai nuotraukose atrodytų judesys, kartais atsitiktinis žmogus kadre žiūrintis į porą ar fotografą gali viską sugadinti. Fotosesijos nuotaiką parke gali lengvai sugadinti, kai randate jau užimtą jūsų mėgstamiausią suolelį ar vietą po mėgstamiausiu medžiu. Jei renkatės paplūdimy, supraskite, kad ne jūs vieni jį mėgstate. Turėkite omenyje, kad tam tikros vietos, tam tikrą savaitės dieną ar dienos laiką būna sausakimšos. Mūsų, kaip fotografų, pareiga jus apie tai įspėti, ir kad normalu kiek palaukti, kol žmonės išsiskirstys.

Poros fotosesija Taline ant betoniniu laiptu

suzadetuviu fotosesija stokholme prie rumu

5. Fotosesijos laiko perplanavimas

Ką daryti, jei jūs iš anksto susitarėte bei rezervavote laiką jūsų trokštamoje vietoje, bet oro prognozės praneša lietų.  Rezervacijos metu reikėtų pasidomėti ar bus galima, iš anksto pranešus,  laiką pakeisti į vėlesnį ar net į kitą dieną. Pasidomėkite ir fotografo to paties. Jei fotografas nesutinka keisti fotosesijos laiko, turite būti pasiruošę planą B – kur fotografuositės jeigu lis. Tam puikiai tinka muziejai, kavinės, bibliotekos, botanikos sodo oranžerijos ir t.t. Fotografas taip pat gali pasiūlyti, kad tiesiog pasiruoškite botus, skėčius, ir lietų išnaudosime puikioms nuotraukoms.

Suzadetuviu fotosesija Taline lietui lyjant nespalvota Jurgita Lukos Photography

Suzadetuviu fotosesija Taline lietui lyjant Jurgita Lukos Photography

 6. Draugiškos vietos šunims

Jei norite į fotosesiją atsivesti ir savo augintinį, pasirinkite vietą kur jų nebus labai daug. Nes sunku bus atsipalaiduoti, girdint aplink nesiliaujantį lojimą.  Taipogi, būtų labai puiku, jei jūsų draugas ar šeimos narys galėtų pasiimti augintinį įpusėjus fotosesijai.

 7. Pasirinkite tinkamą avalynę

Ieškant fotosesijos vietos, atkreipkite dėmesį kaip į ją reiks patekti. Gal reiks gerokai paeiti, lipti į įkalnę ar bristi smėliu. Jei paieškos metu, ten nuėjote su sportiniais bateliais tai dar nereiškia, kad ten pat nueisite su aukštakulniais. Jei norite sužadėtuvių fotosesijoje mūvėti pribloškiamus aukštakulnius, neplanuokite ėjimo į gamtą, kad ir koks nuostabus vaizdas atsivertų.

besibuciuojanti pora prie juros Suzadetuves Palangoje - Jurgita Lukos Photography

 8. Nušienautos pievos

 Kartais nutinka taip, kad nusižiūrite gražią, banguojančią, žydinčią pievą, kuri saulei leidžiantis atrodo tarsi auksinė, o atvykus į fotosesiją ji jau būna nupjauta. Taip, taip nutinka. Norint to išvengti, apsilankyti dieną ar dvi prieš fotosesiją, ir įsitikinkite ar taip nenutiko.

Suzadetuviu fotosesija aukstoje žolėje Jurgita Lukos Photography

9. Ieškokite įkvėpimo vestuvių bloguose

Vestuvių blogai yra puikus įkvėpimo šaltinis, planuojantiems vestuves ar sužadėtuvių fotosesijas. Jie nuolat atnaujinami, juose galima rasti daugybę patarimų būsimoms nuotakoms. Puikus informacijos šaltinis sužadėtinėms, kurios pirmą sykį planuoja tokį didžiulį ir svarbų įvykį. Renginį, kuriame visi artimiausi šeimos nariai bei draugai ne tik susirinks švęsti jūsų meilės ir atsidavimo vienas kitam, bet ir tyliai vertins jūsų dekorą ir ne tik. Bet kai kuriems žmonėms vestuvių tinkliaraščiai gali virsti tarsi juodąją skyle. Kurioje tiek daug nesibaigiančių idėjų, kad užsimanoma jų visų savo vestuvėse.
Bet atsiminkite, kad tai jūsų vestuvės. Ir tai jūsų sužadėtuvių fotosesija. Jei joje norite įkomponuoti dekoracijas – galite, jei jūs norite fotosesijos namuose – darykite!

 nespalvota iš arti Poros fotosesija Taline - Jurgita Lukos PhotographyPoros fotosesija Taline - Jurgita Lukos Photography