fbpx

Vestuvės Jungtinėse Amerikos Valstijose

Žurnalui Misija Vestuvės vasaros numeriui rašiau straipsnį apie vestuves Jungtinėse Amerikos Valstijose. Žurnalą galite skaityti čia:

O čia įkeliu ir savo straipsnį. Gero skaitymo.

Gyvendama Amerikoje pradėjau domėtis vestuvių fotografija. Paskutinius dvejus gyvenimo metus Kolorade fotografavau, tad pasidalinsiu su jumis amerikietiškų vestuvių eiga, kuri šiek tiek skiriasi nuo lietuviškų.

Pasiruošimas.

Pasiruošimas dažniausiai vyksta viešbučio, kuriame ir vyksta vestuvių santuokos ceremonija bei vakarinė dalis, kambariuose. Taip sutaupoma daug laiko, svečiai neturi važiuoti į kelias vietas bei blaškytis.

Jaunosios kambaryje susirenka pamergės bei mamos, kurios neskubėdamos bei gerdamos šampaną ar plepėdamos ruošiasi didžiajai dienai. Čia visoms šukuosenas daro atvykusi kirpėja, makiažą – makiažo specialistė. Taip sukuriama pakili dienos nuotaika, atsipalaiduojama, nubraukiama ašara.

Tuo tarpu kitame viešbučio kambaryje ruošiasi jaunikis su pabroliais, prie kurių prisijungia ir jaunikio tėvas bei būsimas uošvis, užsuka seneliai. Čia vaikinai dalijasi visokiais patarimais, prisiminimais. Nuotaika ten būna šventiška, be jokio nervinimosi.

Viešbutyje taip pat pradedamas vestuvių ceremonijos bei pokylio vietų dekoravimas.

Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (18)

Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (13)

Jaunųjų pirmas pasimatymas

Dabar vis labiau populiarėja jaunųjų pirmasis pasimatymas. Jaunikis ir jaunoji vienas kitą pamato vestuvių dieną prieš ceremoniją – čia jau nesuvaldomos emocijos ir ašaros. Įsivaizduokite, kaip jaučiasi jaunikis pamatęs savo būsimąją su nuostabia vestuvine suknele, tobula šukuosena bei makiažu. Jiems pradeda linkti keliai, širdis plaka nežmonišku greičiu, kai kurie net nesuvaldo ašarų. Juk tai ji bus jo žmona! Tai puiki galimybė įamžinti pačias jausmingiausias dienos akimirkas bei pabūti, pasidžiaugti vienas kitu bent trumpam, nes vėliau toks momentas pasitaikys tik pasibaigus vestuvių pokyliui. Be abejo, kai kurie jaunieji nusprendžia pirmojo pasimatymo nedaryti ir  pamatyti vienas kitą tik žengiant prie altoriaus.

Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (5)Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (12)

Ceremonija

Ceremonijos vietos būna įvairios. Dažniausiai tai būna viešbučio teritorijoje paskirta vieta ar važiuojama į bažnyčias, apžvalgos aikšteles kalnuose, įsikuriama ant ežero ar jūros kranto. Santuokos metu labai populiari smėlio ceremonija, kai į pasirinktą vazelę pilamas dviejų skirtingų spalvų smėlis, simbolizuojantis jaunikį ir jaunąją bei jųdviejų gyvenimo persipynimą.

Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (1)Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (2)

Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (6)

Šeimos bei palydos nuotraukos

Amerikoje visada daromos formalios nuotraukos su artimiausiais šeimos nariais, tėvais, seneliais. Juk reikia turėti nuotrauką, kurioje jūs esate tik su savo šeima, nes tokios progos, kai jūs esate visi pasipuošę ir vienoje vietoje, pasitaiko labai retai. Taigi verta naudotis proga ir įsiamžinti. Taip pat yra nuotraukų su pamergėmis, pabroliais: jaunoji su pamergėmis, jaunikis su pabroliais, kiekvieno individualus portretas bei visa grupės nuotrauka. Taip pat daroma jaunųjų fotosesija, kuri užtrunka apie pusvalandį.

Vestuves JAV by Jurgita Lukos Photography

Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (3)

Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (7)

Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (4)

Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (8)

Vakarinė dalis

Svečiai į puotą pradeda rinktis vakare. Dovanos paliekamos tam skirtoje vietoje. Netoliese yra atskiras gėrimų baras, kuriame visada dirba barmenas. Taigi susirinkę vakaro svečiai su vyno ar kokteilio taure bendrauja  tarpusavyje. Pobūvio vietoje ant nuostabiai dekoruotų stalų nededama jokio maisto, jokių gėrimų ar užkandžių. Tiesiog stalas paserviruojamas taurėmis ir įrankiais.

 Atėjus vakarienės laikui visi svečiai paprašomi užimti savo vietas. Galiausiai oficialiai pristatomi jaunavedžiai. Vakarienės metu atnešamas maistas arba būna švediškas stalas, dar vadinamas bufetu.  Netrukus šokamas pirmasis jaunųjų šokis, skelbiami tostai. Jaunuosius pirma sveikina tėvai, vyriausioji pamergė bei pabrolys, o po to – visi norintys. Svečiai iš anksto pasiruošia tostui. Pastarieji – tai ne kokios eilės, skaitomos iš atviručių, kurios jau visiems girdėtos. Tai prisiminimai, palinkėjimai jauniesiems, kurie būna natūralūs ir iš visos širdies. Jaunieji padėkoja visiems susirinkusiems.

Kita privaloma vakarinės dalies tradicija – jaunosios bei tėvo šokis, o po to – jaunojo bei mamos šokis. Maždaug po valandos pjaunamas tortas. Dažniausiai tortas daromas kelių aukštų. Pjaunamas apatinis sluoksnis, o aukščiausias sluoksnis yra atidedamas. Jis laikomas vienerius metus šaldiklyje ir  yra suvalgomas per vestuvių metines. Vėliau metama puokštė bei keliaraištis, prasideda šokiai su didžėjumi arba muzikantais.

Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (9)Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (10)

Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (15)Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (11)

Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (16)Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (14)
Vestuves JAV By Jurgita Lukos Photography (17)