fbpx

KELIONĖ į SICILIJĄ, ITALIJĄ | Trip to Sicily, Italy

Kelionė į Siciliją, Italiją įvyko spalio pabaigoje. Kelionės tikslas – vestuvės Castellammare del Golfo mieste. Liepos pabaigoje, Sicilijoje, siautėjo dideli gaisrai, kurio pasekmes mačiau kelionės metu.

Spalio 20 d. buvo skirta susitikimui su jaunaisiais, turistinės vietos aplankymas bei būsimų fotosesijos vietų apžiūra.

Ryto vaizdai iš apartamentų balkono.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del GolfoKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del GolfoKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del GolfoKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del Golfo Segesta yra senovinis miestas, įkurtas sicilijos Elimo etninių grupių, gyvenusių pietinėje Sicilijos dalyje, apie 5–6 amžiuje pr. m. e. Pagal legendą, Segesta buvo įkurta Trojos karo pabėgėlių. Tai buvo svarbus sicilų miestas, su turtinga istorija ir kultūra.

Per amžius Segesta patyrė įvairių okupacijų. Po romėnų įėjimo į Siciliją Segesta išsaugojo savo autonomiją ir dalyvavo įvairiuose istoriniuose įvykiuose.

Miestas buvo Barbaro kalno viršūnėje, kurį natūraliai saugojo stačios uolų sienos, o mažiau saugomas šlaitas buvo sutvirtintas supančia siena.

Vienoje kalvos viršūnėje, maždaug 440 metrų aukštyje, stovi amfiteatras. Žiūrovams skirtos vietos suskirstytos į 7 dalis ir iškaltos iš marmuro. Scenos likučių nedaug – anot ekspertų, ji kažkada buvo papuošta kolonomis ir stulpais. Teatre galėjo tilpti iki 3000 žmonių.

Segestos šventykla yra vienas iš įspūdingiausių ir geriausiai išlikusių senovinių Graikijos šventyklų Sicilijoje. Ji buvo pastatyta miesto centre, o jos statyba prasidėjo apie 416–409 pr. m. e. Šventykla yra vienas iš ryškiausių pavyzdžių klasikinės graikų architektūros Sicilijoje. Ši šventykla išliko kaip įspūdingas istorinis paminklas ir yra vienas iš turistų lankomiausių objektų Segesta archeologiniame parke.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, SegestaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, SegestaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, SegestaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, SegestaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, SegestaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, SegestaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, SegestaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, SegestaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, SegestaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, SegestaApžiūrėjau būsimas, jaunųjų fotosesijos vietas Castellammare del Golfo mieste.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del GolfoVilla Comunale Regina Margherita.
Nedidelis miesto parkas netoli rotušės. Jame yra apžvalgos aikštelė su fontanu, iš kurios atsiveria nuostabus Castellammare įlankos panoraminis vaizdas.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del Golfo, Villa Comunale Regina Margherita.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del Golfo, Villa Comunale Regina Margherita.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del Golfo, Villa Comunale Regina Margherita.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del Golfo, Villa Comunale Regina Margherita.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del Golfo, Villa Comunale Regina Margherita.Miesto aikštėKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del GolfoKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del GolfoCastellammare del Golfo prieplauka.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del Golfo marina, vestuvių fotografė Italijoje, Jurgita Lukos photographyKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del Golfo marinaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del Golfo marinaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del Golfo marinaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del Golfo marinaKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Castellammare del Golfo marinaSpalio 21 fotografavau vestuves.

Spalio 22. Sekmadienis. Planavau dieną skirti Palermos miestui, jau buvau suplanavusi kuriuos lankytinus objektus aplankysiu, tačiau planus pakeičiau ir nuvykau į kitą salos pusę – į Trapinį.
Pagooglinus, ką gero galiu pamatyti nusprendžiau aplankyti druskos muziejų. Pasisekė, kad nereikėjo ilgai laukti ir prisijungiau prie kitos grupės, kur gidė viską detaliai papasakojo anglų kalba.
Buvo iš ties įdomu.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Museo del saleKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Museo del saleKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Museo del saleSekanti stotelė – Agostino Pepolio regioninis muziejus. Deja, sekmadienį jis neveikė.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Agostino PepolioKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Agostino PepolioKirbėjo mintis, ką dar nuvažiuoti pažiūrėti. Ir atradau, kad Erice miestelis, esantis kalnuose turi daug puikių atsiliepimų.Erice miestas ant kalno, kurio aukštis 750 m, dažnai skendi debesyse.

Pasakojama, kad šį kalną atrado, pamėgo ir miestą čia įkūrė meilės deivės Veneros sūnus Erikas. Pasak kitos legendos Eričės miestą įkūrė Trojos gyventojai. Priversti palikti savo žemę. jie leidosi į keliones Viduržemio jūra, dairydamiesi vietos apsigyventi. Pamatę šį kalną, nutarė, kad tai puiki vieta įkurti miestui. Čia buvo prisiglaudęs antikos mitų herojus Dedalas, pabėgęs iš Kretos savo pasidarytais sparnais. Čia lankėsi ir legendiniais žygdarbiais pagarsėjęs Dzeuso sūnus Heraklis. Vietiniai gyventojai iki šių dienų pasakoja apie rankų lenkimo varžybas tarp miesto įkūrėjo Eriko ir Heraklio.

Erice kažkada stovėjo finikiečių vaisingumo deivei Astardei skirta šventykla, kuriai aukas nešdavo laivais Sicilijos žemę pasiekę jūrininkai. Prie įėjimo į šventyklą juos pasitikdavo merginos, atsidėkojančios už aukas savo meile. Greičiausiai kaip tik dėl to šventykla buvo taip mielai lankoma. Vėliau šventykloje garbinta  graikų meilės ir grožio deivė Afroditė, o dar vėliau –  romėnų meilės ir grožio deivė Venera. Sugriauti šventyklos nė vienam užkariautojui nekilo ranka. Tačiau iki mūsų dienų Veneros altorius neišliko. Dabar šioje vietoje yra 12 amžiuje normanų statyta pilis (Castello di Venere).Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, EricePrie Trapanio vartų (Porta di Trapani) yra 1314 m. pastatyta katedra (Chiesa Madre). Jos statybai panaudoti akmenys iš Veneros šventyklos. Bažnyčią puošia 15 amžiaus portikas. Katedros interjeras po 19 amžiaus restauravimo įgavo neogotikinio stikliaus bruožų. Šalia katedros stovi viduramžių varpinė, kažkada naudota miesto gynybai kaip sargybos bokštelis.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, EriceKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, EriceKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, EriceKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, EriceKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, EriceTorretta Pepoli yra sargybos bokštas. Jis buvo pastatytas 14 amžiuje normanų ir per šimtmečius buvo keletą kartų atnaujintas ir restauruotas. Bokštas viduramžiais buvo naudojamas kaip stebėjimo ir gynybos taškas, yra strategiškai patogioje vietoje, iš kurios atsiveria miesto ir jūros panorama. Pepoli bokštas yra vienas aukščiausių Eričės bokštų, kurio aukštis siekia 300 metrų virš jūros lygio. Šiandien Pepoli bokštas yra svarbi turizmo ir kultūros vieta, žinoma dėl nuostabių panoraminių vaizdų. Lankytojai gali užlipti į bokšto viršūnę ir mėgautis vaizdais, taip pat gali aplankyti nedidelį muziejų, kuriame galima pamatyti viduramžių laikų objektus ir artefaktus.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, EriceKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, EriceKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Erice

Castle of BalioKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, EriceMiestelis tikrai įspūdingas ir vertas visos dienos. Jame daug muziejų ir lankytinų vietų, kurių, deja, dėl laiko stokos negalėjau aplankyti.Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, EriceSpalio 23 pirmadienis. Kadangi lėktuvo skrydis tik po pietų. Išvykusi iš apartamentų nusprendžiau aplankyti Tonnara di Scopello. Penktadienį jis buvo uždarytas, dėl ten vykstančių vestuvių. Tai nusprendžiau, kad laiko turiu ir būtinai ten nuvyksiu.

Tonnara di Scopello yra ypatinga ir nuostabi vieta Sicilijoje, Italijoje, kurios istorija siekia senovinius laikus. Tai buvusi tunų žvejybos valdoma vieta. Šių dienų Tonnara di Scopello yra populiarus turistinis objektas, kurį daugelis lankytojų įvertina dėl jo unikalumo ir gamtos grožio. Čia filmuotos Armani beauty, Louis Vuitton reklaminės kampanijos. Nors Tonnara di Scopello nebedirba kaip žvejybos valdoma vieta, ji priima lankytojus. Ten įsikūręs tunos žvejybos muziejus,  privatus paplūdimys bei viešbutis. Vietą galima išsinuomoti savaitgalio vestuvėms.
Įėjimas į teritoriją kainavo 10 eur. Norėjau pamatyti kur vyksta vestuvės, tai teko pirkti ir apsilankymą muziejuje už 7 eur. Susirinko nedidelė grupė, gidas pasakojo itališkai, tik kelias frazes pasakydavo angliškai. Vidiniame kiemelyje, kur rengiamos vestuvės, fotografuoti uždraudė dėl ten apsistojusių svečių privatumo, tai nuotraukų iš ten neturiu. Bet galiu pasakyti viena – tai nuostabiai graži vieta ir norėčiau ten vėl nuvykti ir fotografuoti vestuves! Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Tonnara di ScopelloKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Tonnara di ScopelloKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Tonnara di Scopello, Vestuvių fotografas Italijoje, Jurgita Lukos photographyKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Tonnara di ScopelloKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Tonnara di ScopelloKelionė į Siciliją, Trip to Sicily, Tonnara di Scopello

Vaizdas į miestelį nuo Belvedere Castellammare del Golfo.Belvedere Castellammare del Golfo. Kelionė į Siciliją, Trip to Sicily

Jei ieškote vestuvių fotografo užsienyje – susisiekite su manimi.

Su dideliu džiaugsmu ir meile įamžinsiu jūsų vestuves.  Nes viena įsimintiniausių dienų poros gyvenime nusipelno būti dokumentuota ir išgyventa per nepamirštamus vaizdus.