fbpx

Kur ieškoti VESTUVIŲ FOTOGRAFO?

Socialiniame tinkle “Instagram” savo sekėjams uždaviau klausimą. Kas jums kelia didžiausią galvos skausmą, renkantis vestuvių fotografą? Mano buvusi nuotaka atrašė “Tiesiog nežinojau, kur ieškoti. Pati sugalvojau būdą”. Šis atsakymas privertė mane susimąstyti, tad nusprendžiau palengvinti paiešką kitoms nuotakoms. Toliau pateikiu patarimų, kurie pagelbės, ieškant vestuvių fotografo.

Kur ieškoti vestuvių fotografo?

Norint rasti vestuvių fotografą reikia skirti laiko, įdėti darbo ir pastangų bei įvertinti įvairius faktorius. Tokius kaip: Jūsų vestuvių šventės vieta, Jūsų biudžetas, norimo fotografo stilius ir rekomendacijos. Štai keli populiariausi ir efektyviausi būdai rasti vestuvių fotografą:

  • Internetinės svetainės ir katalogai:
    • Vestuvinės svetainės: Svetainės, tokios kaip Vestuvės.lt, Išteku.lt, Santuoka.lt dažnai turi vestuvių fotografų katalogus. Taip pat sparčiai populiarėja ir Breezit.lt platforma. Galite filtruoti paieškas pagal vietą, stilių ir kainą. Tik turėkite omenyje, kad ne visi fotografai yra tuose portaluose. Dalies jų nėra, nes nesutampa jų požiūriai į stilių ar į portalo reputaciją, arba buvimas ten yra mokamas.
    • Paieška „Google“: Naudokite specifinius paieškos terminus, pavyzdžiui, „vestuvių fotografas [jūsų vieta]“, norėdami rasti vietinius fotografus ir peržiūrėti jų svetaines bei portfolio. Įvertinkite, ar svetainė ir darbai joje yra pasenę ir užmiršti ar svetainės turinys yra nuolat atnaujinamas. Blogo ar tinklaraščio puslapyje dažniausiai talpinamos nuotraukos iš nufotografuotų vestuvių. Peržiūrėkite jas, ar patinka fotografo stilius, ar nuotraukos visos vienodo retušavimo, o gal atrodo, jog fotografavo 5 skirtingi fotografai? Ar pasakojama visa dienos eiga ar sukelti tik gražiausi tos dienos kadrai?
  • Socialiniai tinklai:
    • „Instagram“:  Tai puiki ir vizualinė platforma atrasti vestuvių fotografus. Ieškokite pagal atitinkamus raktažodžius, pavyzdžiui, #vestuviufotografe, #vestuviufotografaslietuvoje, #vestuviufotografaskaune, #vestuviufotografasvilniuje ir pan. Gal jau esate išsirinkę šventės vietą ar dekoratorius? Kokie fotografai yra pažymėti jų įrašuose? Kokie fotografai yra įkėlę nuotraukas į šventės vietos geolokaciją?
    • „Facebook“ grupės: Prisijunkite prie vestuvių planavimo grupių tokių kaip “Nuotakų namučiai”, kur galite klausti bendruomenės narių rekomendacijų. Prašydami rekomendacijų būkite konkretūs. Paminėkite Jūsų vestuvių datą, kur vyks vestuvės, kokio stiliaus fotografų ieškote bei koks Jūsų biudžetas. Kitu atveju teks skaityti šimtus komentarų su įvairiausio stiliaus bei lygio fotografų pasiūlymais. Tik jas vertinkite kritiškai, nes rekomendacijų sulauksite ne tik iš buvusių nuotakų, vestuvių paslaugų teikėjų, bet ir iš fotografų giminaičių.
    • Pinterest: Jis populiarus ieškant inspiracijos vestuvių dekorui, tačiau ten galite rasti ir vestuvių fotografų.
  • Pasiūlymai ir rekomendacijos:
    • Draugai ir artimieji: gal jūs neseniai dalyvavote draugės vestuvėse ar žinote kas dalyvavo. Paklauskite, ką jie mano apie šventę įamžinusį fotografą. Ar jį rekomenduotų? Kokia buvo jų patirtis?
    • Vestuvių teikėjai: Jei turite vestuvių planuotoją, ji Jums pasiūlys net keletą fotografų, kurie atitinka Jus kaip asmenybes, Jūsų stilių ir Jūsų biudžetą. Jei planuotojos neturite, paklauskite šventės vietos rekomenduotinų fotografų sąrašo, taip pat paklauskite vedėjo ar dekoratorių. Pasižiūrėkite, ar vestuvių paslaugų teikėjai dirba tik su konkrečiais keliais fotografais, ar dirba su daugiau ir įvairesnių stilių fotografais?
  • Vestuvių parodos: Jų populiarumas jau nebe toks kaip prieš pandemiją. Anksčiau vykdavo net trijų skirtingų tipų vestuvių parodos. Jų metu buvo galima susitikti ir gyvai pabendrauti ne tik su vestuvių fotografais, bet ir su kitais vestuvių tiekėjais. Šį lapkritį įvyks didžiausia ir vienintelė renginių ir švenčių paroda – EVENTO’23.
  • Vestuvių fotografų asociacijos: Lietuvoje jų nėra, tad ieškokite tarptautiniu mastu. Tokiose kaip Fearless photographers, World’s Best Wedding Photos, Mywed photographers ir pan. Šiose svetainėse narystės yra mokamos, tačiau į jas pakliūti gali tik geriausi. Iš Mywed asosiacijos, po Rusijos invazijos į Ukrainą, pasitraukė daug lietuvių vestuvių fotografų, nes svetainės savininkai – rusai.
  • Atsiliepimai: Skaitykite internetinius atsiliepimus “Google”, “Facebook” ir pan. Taip sužinosite kitų porų patirtis su vestuvių fotografais. Jei vestuvių fotografo Facebook puslapyje nerasite atsiliepimų, žinokite, kad juos galėjo išjungti pats puslapio autorius. O kodėl juos išjungė, palieku spręsti Jums. Google atsiliepimai yra patys tikriausi, nes paslaugos teikėjas negali jų koreguoti ar ištrinti.
  • Vestuvių žurnalai ir blogai. Lietuvoje yra tik du žurnalai skirti vestuvėms: Vestuvės.lt ir Išteku.lt. Tinklaraščių, skirtų vestuvėms, Lietuvoje, deja, nėra. Tad pasižvalgykite užsienio tinklaraščiuose, tokiuose kaip One Fab Day, Love my dress, Amber & Muse, Whant that wedding, Junebug weddings  ir pan. Juose paieškokite vestuvių, vykusių Lietuvoje, publikacijų.

Svarbiausia, ieškodami vestuvių fotografo atsižvelkite į jo stilių, ankstesnių klientų atsiliepimus, jo darbo patirtį bei prieinamumą. Sekite patinkančius fotografus socialiniuose tinkluose. Ten su jais susipažinsite artimiau.
Labai tikiuosi, jog šie patarimai, kur ieškoti vestuvių fotografo, palengvins paieškas.

Kur ieškoti vestuvių fotografo? Vestuvių fotografė, Jurgita Lukos,

O jei ieškote vestuvių fotografo Kaune, ar kitame Lietuvos mieste, o gal net užsienyje – susisiekite su manimi.
Su dideliu džiaugsmu ir meile įamžinsiu jūsų vestuves.  Nes viena įsimintiniausių dienų poros gyvenime nusipelno būti dokumentuota ir išgyventa per nepamirštamus vaizdus.