fbpx

MIKRO VESTUVĖS ir jų privalumai

Mikro vestuvės – tai vestuvės, kuriose dalyvauja iki 20 – 30 svečių. Jos rengiamos dėl to, kad jaunieji nori švęsti tik pačių artimiausiųjų rate arba dėl biudžeto apribojimų. 2020 metais mikro vestuvės išpopuliarėjo dėl vyriausybės įvestų apribojimų pandemijos metu.

 

Mikro vestuvių privalumai

 

Mikro vestuvės sumažina biudžetą

 

Mažesnis svečių kiekis sumažina ir vestuvių biudžetą. Nebereiks ieškoti didelės šventės vietos, sumažės maisto bei alkoholio kiekiai, gal net atsisakysite nakvynės?

 
Mikro vestuvės ir jų privalumai, Fine art dokumentinė vestuvių fotografė, Jurgita Lukos Photography
 

Mikro vestuvėse mažiau įtampos

 

Mintys apie vestuvių planavimą dažnai nuotakai sukelia stresą. Mikro vestuvės šį stresą sumažina, kadangi atpuola daug dalykų, būdingų didelei šventei. Tarkime, mikro vestuvėms nebūtinas sėdėjimo planas, nebūtinas torto pjovimas. Daug ko galite atsisakyti. Jūs galite daryti vestuves tokias, kokių pageidaujate, pasilikdami tik Jums vieniems priimtinas tradicijas. Toks planavimas nesukelia streso.

 
Mikro vestuvės ir jų privalumai, Fine art dokumentinė vestuvių fotografė, Jurgita Lukos Photography
 

Laikas, praleistas su kiekvienu svečiu

 

Dažniausiai vestuvėse vidutiniškai dalyvauja 50 – 70 svečių. Mikro vestuvėse jų gali būti tik 20 – 30. Tai Jums leidžia tądien džiaugsmu dalintis su pačiais artimiausiais. Skirti laiko kokybiškam bendravimui.

 
Mikro vestuvės ir jų privalumai, Fine art dokumentinė vestuvių fotografė, Jurgita Lukos Photography
 

Išnaudokite technologijas

 

Mažesnis svečių kiekis kai kurias poras priverčia nukelti vestuves. Bet dabar technologijų pagalba įmanoma vestuves transliuoti realiu laiku internetu. Tokiu būdu negalėję atvykti svečiai gali stebėti Jus iš bet kurio pasaulio kampelio.

 

Šventės vietos pasirinkimas

 

Mikro vestuves galite rengti net savo ar tėvų namų kieme. Lietuvoje švenčių vietų, kurios talpina didelius svečių kiekus, yra labai mažai, bet yra labai daug mažesnių sodybų, pritaikytų nedidelėms svečių grupėms, kurios ir būdingos būtent mikro vestuvėms.

 
Mikro vestuvės ir jų privalumai, Fine art dokumentinė vestuvių fotografė, Jurgita Lukos Photography
 

Mikro vestuvės atitinka COVID-19 rekomendacijas

 

Pandeminės situacijos akivaizdoje Vyriausybės reguliavimai itin palankūs mikro vestuvėms. Jūs galite švęsti vestuves artimųjų rate savo namuose. Tai saugu, patikima, mažiau rizikinga. Tačiau nepamirškite laikytis nustatytų nacionalinės visuomenės sveikatos centro reikalavimų.

 

Svečiai

 

Galėsite nesijausti nepatogiai nekviesdami svečių, kuriuos turėjote pakviesti iš mandagumo.

 

Kvietimai

 

Sumažėjus svečių kiekiui, galite daugiau dėmesio skirti kvietimams ir jų dizainui. O gal patys padarysite ir juos užrašysite ranka?

 

Puikiai tinka intravertams

 

Mikro vestuvės puikiai tinka intravertams, kurie vengia minių ir jaučiasi gerai savo socialiniuose burbuluose.

 

Vestuvės restorane

 

Mikro vestuvės puikiai tinka švęsti restoranuose. Su kokybišku maistu, puikia kompanija. Nereikia galvoti apie nakvynę svečiams.

 

Pret-a-porter (ready-to-wear) nuotakos rūbai

 

Nuotakos supranta, kad bet kokia balta (ar bet kokia kita spalva, suknelė ar kostiumas) gali būti nuotakos rūbas.  Šie „dėvimi“ rūbai yra skirti kasdieniam dėvėjimui bei atspindi sezono tendencijas. Jums nebūtina eiti į vestuvių salonus, kuriuose suknelės pasiuvimas/gavimas/pritaikymas gali užtrukti iki kelių mėnesių. Daug paprasčiau nusipirkti suknelę parduotuvėje ar užsisakyti internetu.

 

Susituokite dabar, švęskite vėliau

 

Neleiskite pandemijos apribojimams sutrukdyti Jūsų santuokai. Kodėl nesusituokus, kaip planavote, o šventę iškelti vėliau? Pavyzdžiui, per pirmąsias vestuvių metines?

 

Jūs turėtumėte suprasti, kad nors ir turėsite mikro vestuves, tai dar nereiškia, kad vestuvių tiekėjai suteiks Jums nuolaidas. Juk jie dirba taip pat gerai, nepriklausomai, kokio dydžio vestuves rengiate. Pagrindiniai tiekėjai, tokie kaip fotografas, videografas, dekoratorės, planuotojos nesumažins savo darbo vertės dėl to, jog svečių kiekis vestuvėse nedidelis. Tačiau medžiagų poreikis šventės dekorui ar tortui bus ženkliai mažesnis, kadangi bus pritaikytas kur kas mažesnei auditorijai.

 

Pinigus, kuriuos sutaupytumėte už didesnę salę, geriau investuoti į svarbesnius dalykus. Gal tai bus nepakartojama degustacinė vakarienė, gausus ir įspūdingas dekoras, o gal jūsų mėgstamo atlikėjo pasirodymas?

 

Mikro vestuvės Jums suteikia galimybę turėti išties kokybiškas ir nepamirštamas vestuves.

 
Mikro vestuvės ir jų privalumai, Fine art dokumentinė vestuvių fotografė, Jurgita Lukos Photography