fbpx

10 Nuotakos ISTORIJŲ

Šiuolaikinė vestuvių fotografija stebina daugybe skirtingų stilių – reportažas, meninė, pompastiška ar minimalistinė, pastelinių ar ryškių spalvų, tikroviška ir mažai modifikuota ar mistika dvelkianti, klasikinių portretų ar įmantrių mados pozų, jausminga ir romantiška ar smagi ir nutrūktgalviška – rinktis tikrai yra iš ko.

 

Fotografijoje svarbiausias yra pats kūrėjas, kuris nuotraukose perteikia savo stiliaus, kadro matymą, įgyvendina netikėčiausias idėjas bei kuria kartu su jaunaisiais. Todėl norint išsirinkti fotografą tenka gerai pasukti galvą – kokį save nori matyti, koks stilius, o būtent – kūrėjas yra tas, su kuriuo nori sukurti vaizdinę savo šventės istoriją.

 

Norint parodyti, kad fotografuojant net toje pačioje aplinkoje, tą patį žmogų gaunasi visiškai skirtingos istorijos, įgyvendintas foto eskperimentas „10 nuotakos istorijų“. Šio eksperimento metu tuo pačiu laiku, toje pačioje vietoje susitiko 10 skirtingo stiliaus vestuvių fotografų, kurių užduotis – per 20 minučių sukurti vieną nuotakos nuotrauką, atspindinčią jų stilių. Nuotaką įkūnijo Viktorija, kuri nuo galvos iki kojų buvo paruošta „vestuvėms“ – padaryta šukuosena ir profesionalus makiažas, papuošta gėlių vainikėliu, vilkėjo romantišką vestuvinę suknelę ir apauta rankų darbo vestuviniais bateliais.

 

Man iki pat paskutinės minutės nebuvo pranešta, koks bus nuotakos stilius ir kokiose patalpose bus fotografuojama, o atėjus buvo įjungiamas laikmatis. Praėjus parai turėjau atiduoti vieną vienintelę nuotrauką su aprašu, kuri labiausiai atitiko mano fotografavimo stilių.

 

Projekto idėja – Paulius Rakštikas
Tekstas – Erika Kielė
Modelis – nuotaka – Viktorija Spalvytė 
Suknelė, stilius ir organizavimas – Le Vau!
Makiažas ir šukuosena – Alinka
Vainikėlis – Silva Decor
Vieta – Vilniaus Dailės Akademija
Nuotraukose matomi tapybos darbai – Tadas Tru 
Projekto video – Mantas Vilimas

 

Išsamesniu projekto aprašymu dalinasi žurnalas VESTUVĖS.lt rudens numeryje, kuris jau pasirodė.

 

Zurnalas Vestuves 2016 Ruduo, 10 Nuotakos istorijųZurnalas Vestuves 2016 Ruduo, 10 Nuotakos istorijų

 

Trumpas projekto video pristatymas

 

 

Ir štai mano nuotraukos, kurias padariau per 20 minučių.

 

10 Nuotakos Istoriju, Jurgita Lukos Photography10 Nuotakos Istoriju, Jurgita Lukos Photography

 

Ir paskutinis kadras ir jo aprašymas, kuris ir buvo pasirinktas kaip geriausiai reprezentuojantis mane bei mano stilių.
Fotografuodama vestuves derinu meninę ir dokumentinę fotografiją. Šį kartą stengiausi pagauti netikėtą akimirką ir nuotaką parodyti šiltą, natūralią ir gyvą.

 

10 Nuotakos Istoriju, Jurgita Lukos Photography

 

Projekto parodos atidarymas įvyko rugsėjo 12 d.  ČIOP ČIOP restorane Vilniuje.  (Žvejų g. 2 Vilnius). Ir dabar paroda keliauja per didžiuosius Lietuvos miestus.
Nuotrauka – Ieva Baškauskaitė