fbpx

Jaunųjų PIRMASIS PASIMATYMAS | First Look

Svarbiausias momentas vestuvių metu yra – jaunųjų pirmasis pasimatymas (angl. First Look). Tai ta akimirka, kada jaunikis, vestuvių dieną, pirmą kartą pamato savo išrinktąją, pasipuošusią nuotakos rūbais.  Nesvarbu ar jaunieji vienas kitą pamato prieš ceremoniją, ar jau einant prie altoriaus, akimirka tokia emocionali, kad viską galima pamatyti jaunųjų veiduose: ašaras, jaudulį, nustebimą, laimę bei juoką.

 

Ši tradicija Lietuvoje dar tik nesenai atsirado, taigi pasvarstykite visus už ir prieš, ir patys nuspręskite, ar darysite jaunųjų pasimatymą per savo vestuves ar ne.

 

Jaunųjų pirmasis pasimatymas, First Look, Vestuvių fotografė, Jurgita LukosJaunųjų pirmasis pasimatymas, First Look, Vestuvių fotografė, Jurgita LukosJaunųjų pirmasis pasimatymas, First Look, Vestuvių fotografė, Jurgita LukosJaunųjų pirmasis pasimatymas, First Look, Vestuvių fotografė, Jurgita Lukos

 

Jei pasirinksite daryti jaunųjų pirmą pasimatymą…

 1. Jūs pamatysite vienas kitą prieš ceremoniją. Stresas, baimė, jaudulys dings, bei nusiraminsite dar prieš parsidedant ceremonijai. Jos metu būsite ramesni ir labiau suvoksite ceremoniją bei ilgiau ją prisiminsite.

 2. Jei per pasimatymą pravirksite, kai pamatysite vienas kitą, turėsite laiko susitvarkyti makiažą prieš prasidedant ceremonijai.

 3. Jaunosios makiažas bei šukuosena atrodys nepriekaištingai, nes bus tik ką padaryti. Todėl puikiai atrodysite ir nuotraukose.

 4. Privatumas. Jūs būsite vieni (išskyrus jūsų fotografą bei videografą) ir daugiau nieko, jokių svečių, pamergių, pabrolių, kurie jus fotografuos išmaniaisiais telefonais. Momentas bus jūsų ir tik jūsų vienų.

 5. Jūs turėsite daugiau laiko pabūti dviese. Tiesiog būti vienas su kitu. Ir po to, kartu su jaunikiu ar lydima tėvo, žengti prie altoriaus.

 6. Tuo pačiu galima daryti ir jaunųjų fotosesiją, kuri gali trukti nuo pusvalandžio iki kelių valandų. Čia idealu toms poroms, kurių santuokos ceremonija būna vėliau, po pietų ir nebelieka laiko fotosesijai tarp ceremonijos bei vakarinės dalies.

 7. Jūs galite pasirinkti pasimatymo vietą. Galima lauke, ant gražių laiptų ar kitoje ypatingoje ar unikalioje vietoje. Galima kontroliuoti aplinką bei šviesą, ko negalime daryti ceremonijos metu.

 8. Jei jūsų santuoka vyksta žiemą, dienos trumpesnės bei anksti temsta. Taigi jūsų fotosesija bus įamžinta dienos šviesoje.

Jaunųjų pirmasis pasimatymas, First Look, Vestuvių fotografė, Jurgita LukosJaunųjų pirmasis pasimatymas, First Look, Vestuvių fotografė, Jurgita Lukos

 

 Kodėl nedaryti jaunųjų pirmo pasimatymo:

 1. Jei ilgiau užtruksite pas makiažo bei šukuosenos kūrėjus nei numatėte – vėluosite. Kai žmonės vėluoja, jie puola į paniką, o tai bus pastebima nuotraukose.

 2. Jei darysite jaunųjų pirmą pasimatymą, reiks anksčiau atsikelti, anksčiau daryti makiažą bei šukuoseną bei su vestuviniais rūbais būsite ilgiau.

 3. Jūsų tėvai, svita, draugai bei artimieji nebus šalia, kai jūs pirmąkart pamatysite savo išrinktąjį. Jie taip pat gali norėti tai pamatyti.

 4. Jūsų vestuvinė suknelė gali susitepti. Jei eisite į parką ar pasivaikščiosite lauke bus labai sunku suknelę išlaikyti visiškai švarią. Jei tai jus jaudina, jaunųjų pirmas pasimatymas ne jums.

 5. Prieš pat ceremoniją jūsų makiažas bei šukuosena gali nebeatrodyti nepriekaištingai, šukuoseną reiks pataisyti, taip pat atnaujinti makiažą.

 6. Jei fotosesiją darysite prieš ceremoniją, jūs dar nebūsite oficialiai susituokę jūsų nuotraukose. Kai kuriems tai kelia nerimą, kai kurie į tai nekreipia dėmesio. Pagalvokite, ar nuotraukos jums bus mažiau ypatingos bei brangios, kai jas vartysite vėliau ir kad jose nemūvėsite vestuvinių žiedų?

 7. Jei jūs žinote, kad tikrai nenorite daryti jaunųjų pirmo pasimatymo, bet jaučiate spaudimą iš pamergių, šeimos narių ar kitų asmenų jį daryti. Darykite tai, ką jūs norite, o ne ko nori kiti. (Tas taip pat galiotų, jei jūs norite daryti jaunųjų pasimatymą.)

 8. Jei labiau norite laikytis tradicijos, kad pamatysite vienas kitą prie altoriaus, tai jos ir laikykitės. Fotografas judviejų fotosesiją padarys ir po ceremonijos.

 9. Gal jums ši idėja skamba keistai? Pergyvenate dėl to kaip jūs reaguosite? Ar kaip reaguos jūsų išrinktasis? Ir vien mintis apie tai jums kelia nerimą.

   

Jaunųjų pirmasis pasimatymas, First Look, Vestuvių fotografė, Jurgita LukosJaunųjų pirmasis pasimatymas, First Look, Vestuvių fotografė, Jurgita LukosJaunųjų pirmasis pasimatymas, First Look, Vestuvių fotografė, Jurgita Lukos

 

 

Kiekvieno fotografo darbas yra gerai įamžinti gražiausias dienos akimirkas. Jis jums patars, pasakys visus už ir prieš, ir tik jūs nuspręsite ar darysite jaunųjų pirmąjį pasimatymą ar ne.