fbpx

Kodėl FOTOGRAFAI NENORI, kad naudotumėte INSTAGRAM FILTRUS?

Instagram filtrai ir kitos nuotraukų redagavimo programėlės telefone dabar yra išties puikios. Nesu Instagarm filtrų gerbėja, bet turiu nuotraukų redagavimo aplikaciją savo išmaniajame telefone su kuria redaguoju TIK TELEFONU darytas nuotraukas. Bet nuotraukas darytas su fotoaparatu aš naudoju tam skirtomis programomis instaliuotomis kompiuteryje.

 

Taigi, kodėl fotografai nenori, kad naudotumėte Instagram filtrus?

 

Aš, labai ilgai ieškojau savo darbo stiliaus, savo spalvų, kad nuotraukos atrodytų šiltos ir natūralios. Užtrunku pakankamai daug laiko tvarkydama nuotraukas atkreipdama dėmesį į detales. Juk galutinis mano darbo rezultatas turi būti išbaigtas ir atspindintis mano fotografavimo stilių. Nes juk klientai dėl to mane užsisako ir tikisi būtent tokio ir ne kitokio rezultato. Taigi, galite įsivaizduoti tą jausmą kurį patiria vestuvių fotografas, kai pamato savo nuotrauką socialiniuose tinkluose “patobulintą” įvairiais filtrais bei apkarpytą. Galima sakyti, kad dalis fotografo mūzos miršta to metu.

 

Instagram filtrai ir druska

Jei tu nesi fotografas, turbūt klausi savęs, kodėl čia taip svarbu? Juk tai ta pati nuotrauka, ar ne? NE!

 

Pateiksiu jums pavyzdį visai iš kitos srities, kad viską geriau viską įsivaizduotumėte.

 

Sakykim, tu su drauge nueini į restoraną, kur virtuvės šefas ruošia ypatingą patiekalą. Jis paruošia taip, kad jam nieko netrūksta, visi skoniai tiesiog puikiai dera tarpusavyje, nėra nieko nei per daug ar per mažai. Kai atneša patiekalą, jums skanu, jis patinka, bet jūs iš tų asmenų, kuriems visada per mažai būna įberta druskos. Tai jos ir įberiat, nes jums patinka sūriau. Patiekalo iki galo nesuvalgot, o likutį parsinešate namo. Duodate vyrui paragauti, pasakojate kokiame nuostabiame restorane buvote, kaip ten gera ir gražu, ir koks puikus yra tos virtuvės šefas, tik pamirštate pasakyti, kad jūs papildomai druskos įsidėjote. Suvalgęs vyras sako, kad patiekalas visai nieko, tik smarkiai persūdytas. Jis niekada nebuvo tame restorane, ir ateityje jo vengs, nes galvos, kad visi patiekalai ten persūdyti. Restoranas gal jam patiks, bet jūsų parsineštas patiekalas jam sukels blogus prisiminimus ir tai jį sulaikys nuo apsilankymo jame. Galima sakyti, kad jūs sugadinot restorano ir virtuvės šefo reputaciją patiekdama vyrui savo nuožiūra persūdytą patiekalą, ir tai bus tiesa. Taigi, filtrai ant nuotraukų, kurias jums atiduoda profesionalus fotografas, ar nuotraukų, bet koks karpymas ar redagavimas yra mūsų darbo rezultato iškraipymas.

 

Socialiniai tinklai ir pagražintos nuotraukos

 

Mano nuotraukos yra geriausias mano darbo rinkodaros įrankis. Socialiniai tinklai yra puiki priemonė dalintis jomis tai pat jų dėka plinta rekomendacijos iš lūpų į lūpas. Tad nenuostabu, kad socialiniai tinklai sudaro didelę mano ir kitų vestuvių fotografų verslo dalį. Aš noriu fotografuoti dar daugiau tokių nuostabių vestuvių, ir tiesa pasakius, jūsų draugai yra potencialūs mano klientai. Aš noriu, kad kaskart pamatę jūsų vestuvių nuotraukas jie galvotų ir apie mane, nes kai ateis tas lemtas momentas kai vaikinas pasipirš ar mergina pasipuoš sužadėtuvių žiedu, jie pagalvotų apie mane – jų būsima vestuvių fotografe.

 

Bet kai klientai nesprendžia patys pagražinti ir nukirpti logotipą, po to įkelti į socialinius tinklus ir dar pažymėti fotografą, man tai reiškia tas pats kaip praryti labai karčią piliulę. Aš esu labai dėkinga, tikrai, be galo dėkinga, kad visada nurodote autorystę, teisingai pažymite ir t.t Bet kai nuotrauka, nėra mano galutinio darbo atspindys, mane tai labai liūdina. Man atrodo, kad jums mano nuotrauka nepatiko, kad nevertinate mano įdėto darbo ir pastangų pateikiant jums galutinį produktą. Atrodo, kad klientas gali geriau atlikti mano darbą. Tai tiesiog mane žeidžia, taip jaučiasi visi fotografai. Tiesiog apima neviltis, kai pradedama dalintis nuotraukomis socialiniuose tinkluose, bet jūsų auditorija mato iškreiptą rezultatą, visai ne tokį koks jis buvo atiduotas. Nes juk, gali būti, kad kuriam nors asmeniui iš jūsų auditorijos patiks mano darbas ir norės sužinoti apie mane daugiau. Tai jie peržiūrės mano profilį Instagram, ar Facebook, nueis į puslapį, peržiūrės blogo įrašus bei portfolio ir nuspręs, kad reikia užpildyti užklausą ir užsisakyti mane vestuvių įamžinimui. O gali būti, jiems visiškai nepatiks mano stilius. Bet kuriuo atveju, noriu, kad mano darbas būtų reprezentuojamas tiksliai.

 

Sutarties perskaitymas ir komunikacija

 

Iš tiesų tai vyksta taip dažnai, kad daugelis fotografų net turi punktą apie tai sutartyje. Aš taip pat. Su visais klientais yra pasirašoma sutartis, nors turbūt didelė dalis klientų jos atidžiai neperskaito. Ir tada, aš turiu būti tas blogietis, kuris prašo ištrinti nuotrauką arba įkelti ją be jokių pakeitimų. Tai nėra pats maloniausias darbas, tai prašau neverskite manęs to daryti.

Jei yra koks trūkumas kurį norite panaikinti ar kažką pataisyti kas nuotraukoje jums nepatinka – pasakykite. Aš noriu, kad mano klientai būtų patenkinti mano darbo rezultatu. Jei yra kas nors, kas padės jums būti pilnai patenkintais mano darbu ir tuo pačiu likti ištikimai savo fotografavimo ir apdirbimo stiliui, aš turbūt mielai tai ištaisysiu.

 

Ir pabaigai…

 

Jeigu jūs norite nuotraukų kurios atrodo tarsi būtų apdirbtos instagram filtrais, tai nusamdykite tokį fotografą, kurio darbai bus panašaus stiliaus.
Tik, LABAI PRAŠAU, neredaguokite jūsų profesionalių nuotraukų (už kurias gerai sumokėjote) ir neužtvindykite jomis socialinių tinklų.

 

Kodėl fotografai nenori, kad naudotumėte Instagram filtrus?

 

Jei ieškote fotografo jūsų asmeninei šventei – susisiekite su manimi. Su dideliu džiaugsmu ir meile įamžinsiu jūsų ypatingą dieną.