fbpx

KOKIAM KIEKIUI valandų užsakyti VESTUVIŲ FOTOGRAFĄ?

Jei jau pradėjote ieškoti savo vestuvių fotografo, turbūt pastebėjote, jog daugelis jų siūlo įvairių valandų paketus (pasiūlymus). Tai gali Jums iškelti natūralų klausimą: taigi kokiam kiekiui valandų užsakyti vestuvių fotografą?

 

Standartiškai užfiksuoti visą dienos istoriją užtenka apytikriai devynių valandų, bet tai priklauso nuo šventinės dienos eigos. Jūsų vestuvių fotografas turėtų padėti nuspręsti bei patarti, kiek valandų Jums užteks.

 

Jei vis dar nesate tikri, kiek valandų fotografavimo Jums prireiks, atsakykite sau į keletą klausimų. Jie padės pasirinkti optimaliausią variantą.

 

Ar jūs norite užfiksuoti pasiruošimą?

 

Pasiruošimo metu užfiksuojamos tokios svarbios detalės kaip nuotakos puokštė, suknelė, makiažas. Nuotraukose įamžinamas rytinis jaudulys, kai mama ar geriausia draugė padeda Jums apsirengti. Šie kadrai – tai puiki įžanga vestuviniam albumui. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, ar Jūs ir Jūsų antroji pusė ruošiasi toje pačioje vietoje ar atskirose. Nuo to priklausys, kiek laiko skiriama pasiruošimo įamžinimui. Dažniausiai užtrunkame bent 1,5-2 val.

 

Ar darysite jaunųjų pirmąjį pasimatymą (angl. First Look)?

 

Kas tai yra? Apie jį jau rašiau ankstesniame blogo įraše. Taigi, jei nusprendžiate jį daryti, tam reikia skirti laiko, kad fotografas rastų tam tinkamą vietą. Bei skirti laiko bent trumpam įamžinimui.

 

Kiek laiko užtruks kelionės tarp lokacijų bei kokie atstumai?

 

Ar vestuvės vyks vienoje vietoje? Ar ruošitės viešbutyje ar savo/tėvų namuose? Kaip dėl ceremonijos? Ar ji vyks šventės vietos erdvėse ar kur kitur? O vakarinė šventės dalis? Kokie atstumai tarp jų? Kokia situacija su automobilių parkavimu? Jei atstumai ilgi, ilgiau užtruksite keliaudami. O juk šis laikas galėtų būti skiriamas šventės įamžinimui bei bendravimui su artimaisiais.

 

Kiek ilgai truks Jūsų šventės vakarinė dalis?

 

Dirstelėkite, kaip vakarinę dalį sudėliojo Jūsų vakaro vedėjas. Kada jis numatė pirmąjį šokį, torto pjovimą, puokštės metimą, šeimos židinio perdavimą? Tik patariu Jums šių įvykių netempti į vakaro galą ir tuo labiau neprisiriškite prie vidurnakčio. Juk čia ne Naujieji metai. Išaušus dvylikai niekas nepasikeis, o ir Jūs būsite pervargę, sušilę, išsidraikiusiais nuo šokių plaukais. O gal Jūs turėsite gyvą grupę? O gal tiesiog su artimaisiais pasėdėsite restorane ir mėgausitės pokalbiais bei degustacine vakariene be vedėjo? Nuo vakaro eigos ir priklausys, kiek dar reikės valandų skirti fotografui.

 
Kokiam kiekiui valandų užsakyti vestuvių fotografą?
 

Čia pateiksiu savo standartinių planų fotografavimo laikus

 

Šešios valandos fotografavimo

 

Tai pigiausias iš visų pasiūlymų, bet tai dar nereiškia, kad jis skirtas poroms, kurių biudžetai yra maži. Šešių valandų pilnai užtenka mažoms vestuvėms ar vestuvių popietei. Taip pat tinka intymioms vestuvėms, kuriose dalyvauja mažai svečių ir fotografavimai užtrunka trumpiau. Taigi šešių valandų pilnai užtenka vestuvėms vykstančioms vienoje vietoje.

 

Pavyzdinė 6 valandų vestuvių fotografavimo dienotvarkė:

 

13:00 pasiruošimas
15:00 fotosesija
16:30 ceremonija
17:00 sveikinimai
17:30 vakarinė dalis
19:00 fotografas baigia darbą

arba

15:00 ceremonija
15:30 sveikinimai
16:00 išvykstama į fotosesiją
18:00 atvykimas į šventės vietą
19:00 vakarienė
20:00 židinio perdavimas
20:30 torto pjovimas
20:45 pirmasis šokis
21:00 fotografas baigia darbą

 

Devynios valandos fotografavimo

 

9 valandų pilnai užteka vidutinio dydžio vestuvėms (apie 50 – 70 žmonių). Neskubėsite ir turėsite Pinterest`o vertų vestuvių nuotraukų. Užteks laiko ir pirmajam jaunųjų pasimatymui, ir fotosesijai, ir dekoro užfiksavimui, ir vakarinei daliai.

 

Pavyzdinė 9 valandų vestuvių fotografavimo dienotvarkė:

 

12:30 pasiruošimas
14:00 pirmasis jaunųjų pasimatymas
15:00 ceremonija
16:30 fotosesija
18:00 atvykimas į šventės vietą
19:00 vakarienė
20:00 židinio perdavimas
21:00 pirmasis šokis
21:20 torto pjovimas
21:30 fotografas baigia darbą

 

Dvylikos valandų fotografavimas

 

Šis variantas tinka toms poroms, kurios keliaus didelius atstumus tarp šių taškų: pasiruošimas – ceremonija – fotosesija – šventės vieta. Taip pat toms, kurios nori ir pasiruošimo, ir ilgesnės fotosesijos bei turės gyvą grupės pasirodymą ar įspūdingą vidurnakčio šou.

 

Pavyzdinė 12 valandų vestuvių fotografavimo dienotvarkė:

 

12:30 pasiruošimas
14:00 pirmasis jaunųjų pasimatymas
15:00 ceremonija
16:30 fotosesija
18:00 atvykimas į šventės vietą
19:00 vakarienė
20:00 židinio perdavimas
21:00 pirmasis šokis
21:20 torto pjovimas
22:00 gyvos grupės programa
00:00 vidurnakčio programa
00:30 DJ programa
00:30 fotografas baigia darbą

 

Kokiam kiekiui valandų užsakyti vestuvių fotografą? Jurgita Lukos Photography
 

SUSISIEKIME

 

Jei ieškote Fine Art dokumentinės vestuvių fotografės  Jūsų vestuvėms Lietuvoje, o gal net užsienyje – susisiekite su manimi.
 
Su dideliu džiaugsmu ir meile įamžinsiu jūsų vestuves. Nes viena įsimintiniausių dienų poros gyvenime nusipelno būti dokumentuota ir išgyventa per nepamirštamus vaizdus.