fbpx

VESTUVIŲ CEREMONIJA iš VESTUVIŲ FOTOGRAFO perspektyvos

Sveikinu! Jūs susižadėjote. Pradėdami planuoti savo vestuves, vienas pirmųjų darbų, kurį privalote atlikti, tai išsirinkti vestuvių ceremonijos vietą. Nesvarbu, kokio stiliaus vestuves turėsite – tradicines, miesto, rustic, boho, prabangias ar pajūrio – visose vestuvėse bus ceremonija. Jos nėra vienodos, bet turi savo seką. Taigi, vestuvių ceremonija iš vestuvių fotografo perspektyvos.

 

Vieta, vieta, vieta

 

Rinkdamiesi vestuvių šventės vietą, jau tikriausiai įsivaizduojate, kaip atrodys ceremonija. Ar tuoksitės bažnyčioje? Ar miesto santuokos rūmuose? O gal turėsite humanistinę ar pagonišką ceremoniją po šimtamečiu ąžuolu? O gal ant jūros kranto? Gal savo namų kieme, o gal terasoje ant miesto stogo? Vietą pasirinkite pagal planuojamą vestuvių stilių ir t.t.

Vestuvių ceremonija iš vestuvių fotografo perspektyvos, Jurgita Lukos Photography, Fine art dokumentinė vestuvių fotografė

Apšvietimas

 

Kai mintimis nusikelsite į būsimą ceremonijos vietą, pagalvokite ir apie tai, kokios bus jau užfiksuotos akimirkos.

 

Jei renkatės bažnyčią, būtinai įvertinkite apšvietimą viduje bei kiek daug natūralios šviesos į ją patenka. Jei ceremonija uždaroje patalpoje, visuomet ieškokite atsakymo į klausimą, o kiek joje langų? Patikinu Jus, kad kuo daugiau natūralios šviesos, tuo gražesnės nuotraukos.

 

Jei ceremonija lauke, koks vaizdas aplinkui? Ką matote? Geriausia, kai ceremonijos vieta orientuota į pietų pusę. Toks apšvietimas geriausiai atrodo nuotraukose. Taip pat privalote turėti planą B, jei užkluptų lietus.

 

Taigi, pasirinkite, kas Jums svarbu. Ceremonija ant jūros kranto, gamtos apsuptyje, bažnyčioje, miesto savivaldybėje ar miesto erdvėje? Tai Jūsų vestuvės. Artimieji nori matyti Jus laimingus. Kai Jūs laimingi, laiminga ir aplinka.

 

Ceremonmeisteris

 

Lietuvoje Jūs galite pasirinkti kunigą, kuris suteiks Santuokos sakramentą. Pasidomėkite ir fotografavimo taisyklėmis būtent toje bažnyčioje, kurioje tuoksitės. Kai kurios bažnyčios prašo, jog Jūsų fotografas pasirašytų dokumentą, kad susipažino su elgesio taisyklėmis. Pavyzdžiui, pasitaiko atvejų, kai draudžiama naudoti blykstę, prašoma išjungti fotoaparato garsą ir t.t.. Yra bažnyčių, kuriose yra griežtai nurodytos zonos, iš kurių fotografas gali įamžinti Jūsų santuoką. Kiekvienas profesionalus fotografas, prieš pradėdamas darbą, atsiklausia kunigo dėl judėjimo apribojimų ir gerbia vietą, kurioje dirba.

 Santuokos rūmuose Jus sutuoks savivaldybės darbuotojos. Jos dažnai prašo būti nefotografuojamos.

 

Pagoniškose apeigose Jus sutuoks krivis ar krivė.

 

Humanistinėse ceremonijose, Jūsų ceremonija bus pritaikyta individualiai Jums, kurią kartu ruošite su ceremonmeisteriu.

 

Altoriaus link

 

Apgalvokite, kas Jus lydės link altoriaus. Tėtis? Mama? Vaikai? Artimas žmogus? Eisite viena ar su jaunikiu? Ar bus žiedų mergaitė/žiedų nešėjas? Liudininkai ar pamergės su pabroliais?

 

Pasidomėkite, kokias laisves pasirinktas kunigas Jums suteikia. Nes pasitaiko itin kategoriškų maldos namų tarnautojų, kurie griežtai riboja šiuo metu itin populiarėjančias vestuvių mados tendencijas.

 

Santuokos rūmuose Jūs einate dviese.

Vestuvių ceremonija iš vestuvių fotografo perspektyvos, Jurgita Lukos Photography, Fine art dokumentinė vestuvių fotografė

Nevėluokit

 

Vestuvių dieną dažnai pasitaiko vėlavimų. Dažniausiai vėluojama, nes kažkas kažką pamiršo, paliko, nepaėmė. Daugelį šių problemų gali Jums padėti išspręsti vestuvių planuotoja ar koordinatorė. Kartais vizažistė ar plaukų meistrė neapskaičiuoja laiko ir užtrunka ilgiau. Palikite užtektinai laiko tarp susitikimų.

 

Turėdami laiko rezervą, būsite tikri, jog vestuvių diena praeis itin ramiai, be papildomos įtampos. Atvykite į ceremonijos vietą anksčiau, nuraminkite mintis. Link altoriaus ženkite neskubėdami. Taip fotografui užteks laiko nufotografuoti Jus, Jūsų ir svečių emocijas.

 

Priesaika, žiedų apsikeitimas, pirmasis bučinys

 

Tai trys pagrindiniai santuokos ceremonijos elementai, be kurių šventė nebūtų vadinama vestuvėmis. Beje, tai vieni svarbiausių kadrų ir Jūsų fotografui.

 

Sakydami priesaikas, žiūrėkite vienas į kitą. Keisdamiesi žiedais, atsistokite taip, kad visi svečiai Jus matytų. Nuotaka puokštę gali padėti šalia arba paprašyti palaikyti liudininkės. Pirmasis bučinys: pasistenkite, kad jis truktų ilgiau nei sekundę. Dėl šio kadro fotografas kartais turi “grumtis” su videografu. Tad kuo ilgesnis bučinys, tuo didesnės galimybės mums jį užfiksuoti.

Vestuvių ceremonija iš vestuvių fotografo perspektyvos, Jurgita Lukos Photography, Fine art dokumentinė vestuvių fotografė

Pasibaigus ceremonijai

 

Jei santuokos ceremonija vyksta lauke ir yra išvažiuojamoji, po ceremonijos Jūs einate taku ir Jus palydi svečių plojimai bei krintantys žiedlapiai.

 

Jei santuokos ceremonija vyksta bažnyčioje ar santuokos rūmuose, palaukite kol visi svečiai išeis ir vestuvių koordinatorė išdalins svečiams žiedlapius bei duos nurodymus, kada juos galima mesti. Eidami link išėjimo, nežiūrėkite tiesiai į fotografo kamerą, mėgaukitės nauju statusu, džiaukitės nuostabia diena!

 

Jei planuojate barstyti žiedlapius prie bažnyčios, pasidomėkite bažnyčios tvarka šiuo klausimu. Ar apskritai šis veiksmas yra leistinas? Ar bažnyčia turi atsakingą asmenį, kuris sušluos žiedlapius? Kiek tai kainuoja? O gal tai padarys Jūsų koordinatorė? Nuotraukose puikiai atrodo vienspalviai ir smulkesni žiedlapiai. Venkite dirbtinių žiedlapių ir konfeti.

Vestuvių ceremonija iš vestuvių fotografo perspektyvos, Jurgita Lukos Photography, Fine art dokumentinė vestuvių fotografė

Dekoras

 

Pagrindinės ceremonijos dalys aptartos. Dabar apie ceremonijos apipavidalinimą t.y. ceremonijos dekorą. Kaip Jūs esate numatę ją puošti? Ar jau turite idėjų?

 

Bažnyčios yra puošnios pačios iš savęs, tad galima jų ir nepuošti arba puošti minimaliai. Užteks vos keletos puokščių bei žvakių prie altoriaus. Jei norite prabangos, tebūnie ilgas kilimas per visą bažnyčią, takas išpuoštas gėlių kompozicijomis. Tik atminkite, tokiam dekorui įgyvendinti reikia viską suderinti su bažnyčia ir turėti tam pakankamai laiko.

 

Santuokos rūmuose dekoro nėra. Pagoniškose apeigose taip pat.

 

Išvažiuojamojoje ceremonijoje dažniausiai puošiama arka. Ji vėliau puikiai pasitarnauja kaip fotosienelė jaunųjų nuotraukoms su šeima ir svečiais. Arka statoma gražiausioje vietoje, orientuojant į pietų pusę. Svečiai galės stebėti Jūsų ceremoniją su saulės akiniais, bet dėl vienodos šviesos Jūsų veidai bus apšviesti tobulai.

Vestuvių ceremonija iš vestuvių fotografo perspektyvos, Jurgita Lukos Photography, Fine art dokumentinė vestuvių fotografė

Svečiai

 

Jūsų svečiai – tai Jums patys brangiausi artimieji ir draugai. Į ceremoniją (jei vyksta santuokos rūmuose ar bažnyčioje) Jūsų ateina pasveikinti ir bendradarbiai, draugai ar pažįstami, kurie nebuvo pakviesti į vakarinę dalį. Visada stengiuosi juos nufotografuoti su jaunaisiais.

 

Jei ceremonija vyksta šventės vietoje, joje dalyvauja tik tie svečiai, kurie dalyvaus ir vakarinėje dalyje.

Būtų labai gražu, kad savo svečius informuotumėte, jog nefotografuotų ceremonijos metu ir vietoje to pasidžiaugtų Jūsų laime nuoširdžiai iš žiūrovo, o ne iš pagalbinio fotografo pusės.

Vestuvių ceremonija iš vestuvių fotografo perspektyvos, Jurgita Lukos Photography, Fine art dokumentinė vestuvių fotografė

Videografas

 

Oh… ta nuolatinė nematoma kova tarp mūsų ceremonijos metu. Nes mes kiekvienas galvojame, kad mūsų darbas yra svarbiausias.

 

Su patyrusiu ir atsakingu videografu dirbti yra vienas malonumas. Dažnai nutinka taip, kad jau vienas kitą pažįstame, žinome darbo stilių. Būna taip, kad dirbame pirmą kartą, tada pasitariame bei prisitaikome vienas prie kito. Bet būna ir tokių videografų, kurie pasistato kameras ant trikojų ir nesitraukia iš vietos per visą ceremoniją (o tokių trikojų būna ne vienas!). Jie patenka į kadrą kartu su Jūsų svarbiausiomis akimirkomis. Tad kad ir kaip stengčiausi jų neįkomponuoti, kartais tiesiog fiziškai neįmanoma to padaryti.

Vestuvių ceremonija iš vestuvių fotografo perspektyvos, Jurgita Lukos Photography, Fine art dokumentinė vestuvių fotografė

 

Štai ir visa santuokos ceremonijos eiga iš fotografo pusės. Aptariau nemažai detalių, į kurias verta atkreipti dėmesį, norint turėti puikiai įamžintas akimirkas. Tikiuosi, buvo naudinga ir pasitarnaus Jums planuojant vestuves.

 

Linkiu gražios šventės ir įsimintinų kadrų!