fbpx

KAIP rašyti užklausą VESTUVIŲ FOTOGRAFUI?

Pradėsiu nuo to, kad šį įrašą darau ne dėl to, kad mane kažkas supykdė ar nuliūdino. Tiesiog manau, kad ši informacija bus naudinga tiems jaunosioms ir jaunikiams, kurie pirmą kartą rašo užklausą vestuvių fotografui.

 

Taigi prieš kelias dienas socialiniuose tinkluose fotografai diskutavo, kokias neišsamias bei trumpas užklausas gauna iš užsakovų. Ir, iš tiesų, labai dažnai mes, fotografai, sulaukiame štai tokių laiškų ar žinučių į Facebook ar Instagram paskyras: “Labas, kokia kaina?”

 

 

Kaip matote, tokios užklausos nesuteikia mums, fotografams, jokios informacijos. Nei kokią vestuvių dieną pasirinko, nei kur vyks vestuvės, kartais net nesuprantu, ką reikės fotografuoti.

 

Taigi, norint viską susitikslinti, reikia atsakyti į jau minėtus elektroninius laiškus ar į FB/IG žinutes. Juk negalime siųsti pasiūlymo, jei net nežinome, ar esami laisvi Jūsų pasirinktai dienai.

Ir tai nutinka dažnai.

 

Naudodamasi proga noriu surašyti pagrindinius punktus, apie kuriuos turėtumėte pagalvoti prieš rašydami užklausą fotografui.

  • Jūsų pasirinkta data. Kaip jau suprantate, tai yra pagrindinė ir svarbiausia informacija. Juk nežinodama Jūsų pasirinktos datos, negalėsiu atsakyti, ar galite rezervuoti mano paslaugą, ar ne. Patarimas: Pirmiausia išsirinkite vestuvių planuotoją. Ji Jums patars, kurios šventės vietos Jūsų šventei tiks labiausiai. Rezervavę šventės vietą, jau galėsite rezervuoti ir santuokos ceremonijos datą bei vietą bei kitus paslaugų tiekėjus.

 

  • Jūsų šventės vieta. Būkite konkretūs. Kur vyks jūsų šventė? Paminėkite ne tik miestą, bet ir santuokos ceremonijos bei šventės vietas.

 

Jei turite, suteikite kitos papildomos informacijos:

  • Biudžetas. Šis punktas labai svarbus. Nes tikiuosi, kad Jūs jau atlikote namų darbus t.y. peržiūrėjote mano blogo įrašus, portfolio bei informaciją apie pradines kainas. Iš karto juk aišku, ar aš atitiksiu Jūsų biudžetą, ar ne. Ir gana naudoti tokias frazes kaip: “nekosminė kaina”, “kaina proto ribose”, “prieinama kaina” ir t.t. Tai neduoda absoliučiai jokios informacijos. Nes kiekvienas žmogus tai gali interpretuoti visiškai skirtinga suma.

 

 

  • Svečių kiekis. Tai labai svarbi informacija. Juk fotografuoti vestuves su 150 svečių daug sunkiau nei su 30. Tuomet rekomenduosiu Jums pasisamdyti ir antrą fotografą.

 

  • Trumpai apie jus. Papasakokite apie save, apie vestuvių dieną ar ko tikitės iš savo vestuvių fotografo. Tai padės suprasti, ar esame tinkami vieni kitiems. Parašykite, kodėl pasirinkote būtent mane.

 

Juk tokia žinutė kaip: “Kokia kaina?” yra beprasmė palyginus su: “Man patiko Jūsų šviesios ir šiltos nuotraukos ir labai viliuosi, kad Jūs galėsite įamžinti mūsų vestuves.”

 

Kaip rašyti užklausą vestuvių fotografui? Fine art vestuvių fotografė, Jurgita Lukos

 

Tai puikus užklausos laiškas su pakankamai informacijos. Juk ir patys suprantate, jog gavus pirmąją užklausą net nekyla ranka į ją atsakyti. Bet gavus antrąją – į ją bus atsakyta iškart.

 

Ir pabaigai.

 

Kai gaunate atsakymą iš vestuvių fotografo, nepamirškite padėkoti. Parašykite, kad gavote atsakymą. Klauskite, jeigu kyla neaiškumų. Parašykite, jeigu viršyjau Jūsų biudžetą, ar išsirinkote kitą fotografę.

 

Nevirskite vaiduokliais, kurie ima ir tiesiog pranyksta!

 

 

SUSISIEKIME

 

Jei ieškote Fine Art dokumentinės vestuvių fotografės  Jūsų vestuvėms Lietuvoje, o gal net užsienyje – susisiekite su manimi.

 

Su dideliu džiaugsmu ir meile įamžinsiu jūsų vestuves. Nes viena įsimintiniausių dienų poros gyvenime nusipelno būti dokumentuota ir išgyventa per nepamirštamus vaizdus.