fbpx

KODĖL TURĖTUMĖT samdyti VESTUVIŲ planuotoją ar koordinatorę?

Esu fotografavusi daug vestuvių ir visoms savo poroms rekomenduoju samdyti vestuvių planuotoją ar koordinatorę. Tą sakau labai užtikrintai iš jau sukauptos patirties, kuria su Jumis dabar ir noriu pasidalinti.

Tiems, kurie mano svetainės įrašus skaito pirmą kartą, noriu prisistatyti. Esu vestuvių fotografė, ištikima Fine Art dokumentiniam fotografijos stiliui. Gyvenu Kaune, tačiau dirbu visoje Lietuvoje, Europoje ir JAV. Esu įamžinusi daug vestuvių, kuriose buvo planuotoja, kuriose buvo tik koordinatorė, ir vestuves, kuriose jų nebuvo iš viso. Atkreipkite dėmesį, kad aš Jums nesakau, jog privalote turėti planuotoją, bet tikrai rekomenduoju turėti vestuvių koordinatorę.

Kodėl turėtumėt samdyti vestuvių planuotoją ar koordinatorę, Jurgita Lukos photography, Kvietkos

Dalykai, kuriuos pastebėjau kaip fotografė

Jei jaunieji pasirenka mane, kaip jų šventės įamžintoją, aš visoms savo poroms prieš vestuves išsiunčiu vestuvių klausimyną, kurį prašau užpildyti. Ten taip pat yra klausimai, susiję su vestuvių dienos tiekėjais. Ši informacija reikalinga tam, kad žinočiau, su kuo teks dirbti. Jei, tarkime, man iškiltų klausimų dėl dienos eigos, galėčiau su tiekėjais susisiekti tiesiogiai, nevarginant jaunųjų ir išvengiant sugedusio telefono situacijos. Taip pat po vestuvių, kai nuotraukos jau būna atiduotos jauniesiems, vestuvių akimirkomis pasidalinu ir su kolegomis, prisidėjusiais prie šventės išpildymo (aišku, tomis nuotraukomis, kuriose nematyti jaunųjų ar svečių veidų).

Atvykusi į šventės vietą, aš galiu iškart atspėti, ar yra vestuvių planuotoja/koordinatorė, ar nėra. Štai keli pavyzdžiai – stresas nuotakos veide, daiktų beieškantis jaunikis, nervinga nuotakos mama, besirūpinanti jai paskirtomis vykdyti užduotimis ir kiti niuansai. Juk nei jaunajai, nei jaunikiui, nei jų tėveliams tikrai neturėtų rūpėti, jog kažką reikia atnešti/paruošti/sudėlioti. Visi privalote mėgautis šia ypatinga diena!

Tai štai Jums ir išeitis – koordinatorė ar planuotoja. Jos viskuo pasirūpina. Daugelis planuotojų ir koordinatorių kartais paatvirauja, jog jaunieji net nesužino, kad šventėje kažkas buvo ne taip, vyko ne pagal planą ir t.t. Jos viskam turi planą A, planą B, planą C. Viską sutvarko tyliai, ramiai ir nuslėpdamos stresą. Jūs to net nesužinosite. Bet Jūs ir neturėtumėte žinoti – juk tai Jūsų vestuvių diena! Mes, visi vestuvių tiekėjai, dirbame kartu vardan bendro tikslo – paversti Jūsų šventę puikia ir nepamirštama diena.

Kodėl turėtumėt samdyti vestuvių planuotoją ar koordinatorę, Jurgita Lukos photography

O štai pavyzdys iš patirties. Turėjau nuotaką, kuri neturėjo nei planuotojos, nei koordinatorės. Ji paskirstė užduotis artimiesiems ir kaskart, iškilus problemai, artimieji skambindavo jai. Nuotaka buvo išsekusi jau prieš pat ceremoniją ir, patikėkite manimi, tai labai matosi nuotraukose. Juk tai, galbūt, vienintelės vestuvės jos gyvenime!

Vestuvių planuotoja ar koordinatorė?

Žmonės yra skirtingi. Vieni labai mėgsta planuoti iki smulkmenų, patinka ekselio lentelės, patinka ieškoti informacijos. Šiems žmonėms rekomenduočiau koordinatorę. Bet jei Jūs esate iš tų žmonių, kurie nemėgsta planuoti, ieškoti informacijos visiškai nepažįstamoje srityje arba tiesiog neturite/negalite skirti tam tiek laiko, rekomenduočiau samdyti vestuvių planuotoją.

Jei vestuvės yra vidutinio dydžio (apie 30 svečių) ar didesnės, ar su jose dalyvaujančiais svečiais iš užsienio, koordinatorius, manau, yra privalomas. Jis vestuvių dienos valdymą perima į savo rankas. Žino visus vestuvių tiekėjus, seka dienos planą ir pasistengia, kad viskas vyktų taip, kaip Jūs ir suplanavote. Juk Jūs tiek mėnesių dirbote ir tikrai norite, jog viskas vyktų sklandžiai, tiesa? Koordinatorė tuo pasirūpins. Jei Jūs dienos koordinavimą paskirsite gerai draugei ar pusseserei, iš jos atimsite malonumą mėgautis Jūsų laime bei švente. Užsisakykite profesionalą! Tai sumažins stresą Jums ir Jūsų svečiams.

Planuotoją rekomenduoju samdyti tiems, kurie yra labai užsiėmę arba nemėgsta planuoti. Vestuvių planuotoja išklausys Jus, susipažins su Jūsų vizija, parinks geriausius būdus jai įgyvendinti. Patars visais vestuvių planavimo klausimais. Prižiūrės vestuvių biudžetą, kad jo neviršytumėte. Turės planą A, planą B, planą C, kad ir kas nutiktų. Jei vestuves tektų nukelti, tai bus tas žmogus, kuris komunikuos su visais vestuvių tiekėjais ir užtikrins sklandų datos perkėlimą.

Kodėl turėtumėt samdyti vestuvių planuotoją ar koordinatorę, Jurgita Lukos photography, Įkvėpta vestuvėms

Planuotojas verta turėti, nes:

 1. Jos susipažįsta su Jūsų vizija ir ją įgyvendina.
 2. Jos žino, kas, kiek kainuoja ir taip padeda suvaldyti Jūsų biudžetą.
 3. Gera planuotoja užtikrins, kad planavimo procesas būtų malonus ir nekeliantis streso.
 4. Planuotoja kartais būna tarsi saugi užuovėja, jei yra komplikuoti santykiai su artimaisiais, kurie neprašytai išsako savo nuomonę dėl vestuvių.
 5. Vestuvių dieną Jūsų šventėje dirba daug ir įvairių vestuvių profesionalų. Planuotoja žino kiekvieno pareigas ir visų tarpusavio sąryšį. Užtikrina, jog visi dirbtų darniai, laikytųsi dienos eigos plano. Planuotoja taip pat pasirūpina jau minėto vestuvių personalo maitinimu.
 6. Jūs tikriausiai vestuves planuojate pirmą kartą, tačiau vestuvių planuotojai jose sukasi jau daugelį metų ir per vienerius metus suplanuoja po keliasdešimt vestuvių. Jie matė daug ir visko. Todėl jie ir yra savo srities ekspertai.
 7. Planuotojų patirties ir žinių bagažas milžiniškas. Jie žino, kurie tiekėjai yra patikimi, žino švenčių vietų taisykles. Jų rekomendacijos būna pasvertos dėl nepaprastai didelės patirties.
 8. Vestuvių planuotojos sutaupo ne tik Jūsų laiką, bet ir pinigus. Jos žino, kur geriau investuoti, o kur geriau pataupyti.
 9. Jei vestuvės vyksta ne Lietuvoje, o užsienyje, samdykite tą planuotoją, kuri laisvai kalba tos šalies kalba. Užsienio planuotoja privalo žinoti tos šalies vestuvių planavimo taisykles ir, iškilus problemai, žinoti, kam skambinti, o ne „googlinti“, ieškant problemos sprendimo būdų.
 10. Ir svarbiausias dalykas. Jūs vestuvių diena turite mėgautis, džiaugtis laime bei artimųjų dėmesiu. Jūs juk nuotaka!

 

Kodėl turėtumėt samdyti vestuvių planuotoją ar koordinatorę, Jurgita Lukos photography, Vestuvių vėjai

 1. Štai Jums mano priežastys, kodėl turėtumėte samdyti vestuvių planuotoją ar koordinatorę. Jūs ir Jūsų sužadėtinis tikrai nusipelnėte nuostabios dienos be streso. Vestuvių planuotoja ar koordinatorė Jums tai neabejotinai užtikrins.