fbpx

KELIONĖ į Le Grand Bornand | Trip to Le Grand Bornand

Kelionė į Le Grand Bornand ,buvo pirmoji kelionė po, beveik 6 metų nekeliavimo. Paskutinį syk lankėmės Čekijoje. Ir turbūt paklausit – kaip taip? Ogi paprastai. Grįžus iš JAV, pradėjom namo statybas, kiek įmanoma dirbom patys – ir tinkavom, ir dažėm, ir stogą šiltinom, ir žemę lyginom. Savaitgaliai būdavo užimti arba statybomis, arba vestuvėmis, arba skraidymais. Žiemą vyras pasakė, kad vyks į varžybas Prancūzijoj ir pasiūlė prisijungti. Kelionė truktų 10 dienų. Pasižiūrėjus, kad mano savaitgaliai tomis dienomis buvo dar nerezervuoti vestuvėmis – prisijungiau. Artėjant datai, jei gaudavau užklausą fotografuoti vestuves – atsisakydavau užsakymo. Keliavome kartu su vyresnėle dukra, o jaunėlį palikome pas senelius kaime, nes daugiau nei 22 valandų kelionė mašina jam būtų ne iš lengvųjų.

 

Taigi, mūsų kelionės tikslas – „Belgian Paragliding Open 2019“ kuris vyko garsiajame Grand Bornand mieste Annecy ežero regione. Varžybos vyko nuo 2019 m. Birželio 30 d. Iki liepos 5 d. Varžybose dalyvavo 140 pilonų iš 14 šalių. Lietuvą atsovavo trys pilotai.

 

Kelionė prasidėjo labai anksti ryte.

 

 
Įvažiuojam į Vokietiją
 

 

Nakvynei sustojom Freiburge prie Breisgau. Tai miestas Vokietijos pietvakariuose, netoli Prancūzijos sienos, Švarcvaldo kalnų vakariniame šlaite. Miestas  buvo įkurtas 1120 m.. Jame yra likusių viduramžiais įkurtų kanalų, kuriais buvo gesinami gaisrai. Miestas dar vadinamas „Juodojo miško“ perlu. Nors buvo jau labai vėlu, nusprendėme pasivaikščioti po naktinį miesto centrą. Ir labai nustebino, nes pakliuvome į kažkokią miestelio šventę.

 

 

Minsterio aikštė Freiburgo centre yra asfaltuota teritorija, supanti Freiburgerio katedrą. Šioje aikštėje yra miesto biblioteka, istorinė pirklių salė, Wentzingerio namai ir Korno namai. Beveik visi aplinkiniai pastatai buvo sunaikinti per bombardavimą Freiburge 1944 m. lapkričio 27 d.

 

 

Freibergo katedra arba Šv. Marijos katedra (vok. Dom St. Marien) yra Saksonijos evangelikų-liuteronų bažnyčios bažnyčia. Paskutinis Zähringeno kunigaikštis pastatą pradėjo statyti apie 1200 metų romaniniu stiliumi. Statyba tęsėsi 1230 m. gotikiniu stiliumi. Katedra iš dalies buvo pastatytas ant originalios bažnyčios, buvusios ten nuo Freiburgo pradžios, 1120 m., pamatų.

 

 

Ryte pasiekėme mūsų kelionės tikslą.

„Le Grand-Bornand“ yra Prancūzijoje, 30 km į rytus nuo Ansi (Annecy). Miestelis – slidinėjimo kurortas, savo pavadinimą gavęs iš per ją tekančios upės. Le Grand-Bornand gyventojai vadinami Bornandinais. Lachat kalnas – pagrindinė varžybų startavietė yra aukščiausias slidinėjimo kurorto viršūnė.

 

 Le Grand Bornand, Jurgita Lukos Photography Le Grand Bornand, Jurgita Lukos Photography Le Grand Bornand, Jurgita Lukos Photography Le Grand Bornand, Jurgita Lukos Photography Le Grand Bornand, Jurgita Lukos Photography

 

Neskraidymų diena.

 

Nusprendėm aplankyti Ansi (Annecy) – šalia to paties pavadinimo ežero įsikūrusį jaukų miestuką, apsuptą snieguotų Alpių viršukalnių. Miestas nedidelis, jį galima apeiti per keletą vakarų. Miesto įžymybė – viduramžiškas senamiestis, išraižytas kanalų. Miestas kartais vadinamas Savojos Venecija ar „Alpių Venecija“, nes jį supa Fjero upė (le Fier), miesto centrą į dvi dalis dalina Tju kanalas (Canal du Thiou), o Prancūzijos vandenų grožį vainikuoja šalia tyvuliuojantis krikštolo tyrumo Ansi ežeras (Lac d‘Annecy).

 

Ansi ežeras, Lac d‘Annecy, Jurgita Lukos PhotographyAnsi ežeras, Lac d‘Annecy, Jurgita Lukos PhotographyAnsi ežeras, Lac d‘Annecy, Jurgita Lukos Photography

 

Keturių žvaigždučių viešbutis „L’Impérial Palace“

 

 

„Amours“ tiltas (Pont Des Amours). Ansi mieste yra daug vaizdingų tiltų, tačiau kalbant apie peizažus, niekas negali konkuruoti su šiuo. Jis jungia ,,Jardins de l’Europe” su ,,Jacquet Promenade”, taku, turinčiu dar nuostabesnius ežero ir kalnų vaizdus. Sakoma, kad visi įsimylėjėliai, kurie bučiuojasi ant tilto, bus kartu visą gyvenimą.

 

Annecy, Jurgita Lukos Photography

 

Salos rūmai (Palais de l‘Isle) XII a. pastatas – žymus Ansi lankytinas objektas, vizitinė miesto kortelė, antroji po Ansi ežero. Dabar Palais de l‘Isle rūmuose yra kraštotyros muziejus, tačiau kažkada juose buvo įsikūręs kalėjimas, monetų kalykla, teismas. Dauguma turistų tiesiog stabteli nufotografuoti rūmus iš išorės. Kaip teigia statistika, Salos rūmai yra viena iš labiausiai fotografuojamų Prancūzijos lankytinų vietų.

 

Annecy, Jurgita Lukos Photography, Palais de l‘Isle

 

Ansi pilis (Chateau d‘Annecy). Nuo 1902 m. Ansi pilis yra istorinis architektūros paminklas. Tačiau dar XIII ir XIV amžiais pilis buvo Ženevos grafų rezidencija. Per kitus du šimtmečius pilis keitėsi, įgavo unikalų išorės vaizdą,  kuriuo galime šiandien grožėtis. Pilies išorė – tai viduramžių gynybinių pajėgumų ir Renesanso epochos elegancijos derinys. 1953 m. Prancūzijos Gynybos ministerija nupirko šią pilį, o po trejų metų čia buvo pristatyta pirmoji įkurto muziejaus ekspozicija. Nuo to laiko pilies muziejuje nuolat vyksta įvairios parodos, pristatomos su vietos paveldu susijusios kolekcijos, eksponuojama povandeninė archeologija, viduramžių skulptūros, dailės kūriniai, šiuolaikinis menas ir rodomi animaciniai filmai.

 

 

Kompaktiškame senamiestyje yra 21 istorinis paminklas. Viduramžių upė yra nepaprastai graži, joje yra kanalai, pėsčiųjų gatvės ir įdomios perėjos. Antradienį senamiestyje veikia maisto turgus, kuris senoms gatvėms suteikia tikros spalvos ir energijos.

 

Annecy, Jurgita Lukos PhotographyAnnecy, Jurgita Lukos PhotographyAnnecy, Jurgita Lukos PhotographyAnnecy, Jurgita Lukos Photography

 

Per audrą grįžti atgalios kalnų keliukais menkas malonumas.

 

 

Antroji neskraidymų diena.  Mento Šv. Bernardo pilis (Château de Menthon-Saint-Bernard). Château de Menthon yra viduramžių pilis, esanti Menthon-Saint-Bernard mieste, 12 km į pietus nuo Ansi. Pastatyta ant 200 metrų aukščio uolos. Nuo jos kiemo ir terasų atsiveria puikus vaizdas į Ansi ežerą. Čia taip pat vyksta ir vestuvės.

Pilies atsiradimo metu XII amžiuje buvo tik 3 aukšti kvadratiniai bokštai. Renesanso laikais griežta pilis buvo paversta gyvenamąja vieta. XIX amžiaus pabaigoje, dabartinių savininkų prosenelio René de Menthon pageidavimu, pilis pradėjo savo didelį pasikeitimą link šio romantiško subtilumo, suteikiančio jai žavesio ir net paslapties. Įdomus faktas – Voltas Dinsėjus, atostogaudamas šiame regione pamatė pilį ir tapo Miegančiosios gražuolės piles įkvėpimo šaltiniu.

 

Pilyje gyvenanti 23-oji Menthon karta atverė duris į šią senovės vietą, kurios pasaulietinė architektūra buvo gražiai išsaugota. Ji nebuvo paliesta karų. Joje yra vidinio kiemo fachverkinė galerija, koplyčia, virtuvė ir jos 15 m aukščio tarnautojų liukas, kuris buvo iškastas į uolą, biblioteka su fantastiška 12 000 kūrinių kolekcija, sukurta prieš Prancūzijos revoliuciją, Didžioji salė, grafienės kambarys, papuoštas Aubussono gobelenais, arba „Piligrimų“ kambarys, kuriame anksčiau buvo apgyvendinti užsukę piligrimai.

 

Château de Menthon-Saint-Bernard, Jurgita Lukos PhotographyChâteau de Menthon-Saint-Bernard, Jurgita Lukos PhotographyChâteau de Menthon-Saint-Bernard, Jurgita Lukos Photography

Château de Menthon-Saint-Bernard, Jurgita Lukos PhotographyChâteau de Menthon-Saint-Bernard, Jurgita Lukos Photography

 

Koplyčia

 

 

Virtuvė

 

 

Bibliotekoje yra 12 000 knygų.

 

 

Didžioji salė

 

Château de Menthon-Saint-Bernard, Jurgita Lukos PhotographyChâteau de Menthon-Saint-Bernard, Jurgita Lukos Photography

 

Grafienės kambarys, papuoštas Aubussono gobelenais.

 

Château de Menthon-Saint-Bernard, Jurgita Lukos Photography

 

Po ekskursijos pasivaikščiojome ežero Ansi pakrate.

 

 

Miestelio centrinėje aikštėje trečiadieniais veikia ūkininkų turgus. Čia ir nusipirkome valgomų lauktuvių namiškiams.

 

 

Viešbutis kuriame mes apsitojome – CGH Résidences & Spas – Le Village De Lessy

 

 Le Grand Bornand, Jurgita Lukos Photography

 

Ieškau lauktuvių

 

 

Aplankėm tradicinį Grand-Bornand namelį, pastatytą 1830 m., Kuris buvo atnaujintas ir įrengtas kaip muziejumi. Rumšiškių prancūziška versija. 2007 m. Susipažinom su tradiciniu šio rajono gyvenimo būdu, taip pat išradinga medine namelio architektūra, būdingą šiam Bornes-Aravis regionui.

 

Pagal 1728 m. Sardinijos žemės registro žemėlapį yra žinoma, kad šioje vietoje buvo namas ir kas buvo jo savininkai. Namas buvo atstatytas 1830 m. Tačiau statybose taip pat buvo naudojami senesni medžio gabalai, pavyzdžiui, neseniai rasta sija, kuri datuojama 1597 m.

Namelyje gyveno ir šeima, ir gyvuliai. Šis namelis būtų buvęs naudojamas ne sezono metu, nuo rudens iki pavasario, bet kartais ir vasarą šienaujant. Tiek šeima, tiek jų bandos užkopė į „alpinių“ ganyklas ir vasarą gyveno antruose namuose.

 

Šiam slėniui būdinga architektūra: pagrindinė medinių sijų konstrukcija su pagrindine sija, ant kurios laikosi dvipusis, nuožulnus stogas, padengtas medinėmis juostinėmis juostelėmis arba čerpėmis. Reljefo nuolydis yra lemiamas veiksnys, leidžiantis nustatyti namelio orientaciją, o pagrindinis įėjimas visada buvo šalia kelio, vedančio į jį.

 

Kadangi namelis pastatytas šlaite, pusė pirmo aukšto lygio yra po žeme. Šį lygį sudaro rūsiai ir arklidės. Ant grindų virš jo yra gyvenamasis plotas šeimai, o po to – dvi pašiūrės, viena skirta karvidei, kitoje – mažesni gyvūnai. Viršutinis aukštas yra daržinė, užimanti visą namelio paviršiaus plotą. Žiemą čia laikomas šienas.

 

Šalia namelio visada yra nedidelė pašiūrė ar klėtis. Jis naudojamas grūdams, sėkliniams kukurūzams ir visoms šeimos vertybėms laikyti.

 

 

Miestelio turizmo centras mums davė nemokamus, viešojo transporto bilietus, su kuriais galėdavome nuvykti iš viešbučio į miestelį ar kur toliau. Išvykas į miestelį reikėdavo pasiplanuoti, nes po pietų viskas užsidaro keletai valandų.

 

 Le Grand Bornand, Jurgita Lukos Photography Le Grand Bornand, Jurgita Lukos Photography Le Grand Bornand, Jurgita Lukos Photography Le Grand Bornand, Jurgita Lukos Photography

 

Penktadienį įvyko varžybų uždarymas bei apdovanojimai. Mūsų draugė, užėmė antrąją vietą moterų kategorijoje! Sveikinimai Rasai!!

 

 

Kelionė namo.

 

 

Stabtelėjome amerikietiško stiliaus kavinėje pavalgyti.Paryčiais pasiekėme Lietuvą.