Atvažiavusi pas jaunuosius fotografuoti pasiruošimo pastebiu, kad ne kiekvienas žino kur bei kaip segti butonjerę? Jaunųjų mamos ją segė gal prieš 20 metų per savo vestuves, o nuotakos irgi kartais su tuo susiduria pirmą kartą. Nežino kurioje švarko pusėje ją segti, kaip segti, būna, kad tiesiog įdeda į kišenę. Tada visų žvilgsniai nukrypsta į mane. Juk kas kas, bet vestuvių fotografas tai darė ne sykį ir ne du.
Todėl nutariau tuo giliau pasidomėti.
Taigi, kas ta butonjerė?
Butonjerė verčiant iš prancūzų kalbos boutonnière reiškia kilputę. Tai dekoratyvinė kilputė arba atlapo puokštelė. Kalbininkai ragina ją vadinti atlapo puokšte. Tai viena gėlė arba mini puokštelė segama į švarko atlapą.
Truputį istorijos
Tradicija segėti gėlę atlape prasidėjo dar viduramžiais. Atsiradus vyriškiems kostiumams, buvo įprasta dėvėti kasdien. Individualus gėlės žiedas būdavo perkišamas per kilputę esančią kairiajame atlape, gėlės kotelis būdavo prilaikomas specialia kilpute esančia išorinėje atlapo pusėje. Taip suteikiant aprangai spalvinį akcentą bei pridedant papildomo stiliaus.
Kada segama butonjerė?
Šiais laikais labai retai ji jau segama. Dažniausiai per vestuves, rečiau per sukaktuves. Jas dažniausiai segi jaunikis, pabroliai, liudininkai ir žiedų berniukas. Savo statusą vestuvėse kartais nori pabrėžti ir kiti garbingi svečiai: jaunikio ir jaunosios tėvas, brolis arba labai artimi giminaičiai. Jas segi ir moterys. Tai populiaru užsienio vestuvėse.
Vis dažniau pastebiu, kad butonjerę segėti jaunikiui vestuvėse išvis atsisakoma. Ypatingai, jei vyras vilki smokingą.
Vyrai pasirenka puošnią, dekoratyvią nosinaitę iš šilko, medvilnės, lino ar poliesterio, kitaip vadinama „fantazija“. Bet galima fantaziją ir butonjerę puikiai suderinti, kad papildytų viena kitą. Jei butonjerė ryški, geriau rinktis baltos spalvos dekoratyvinę nosinaitę.
Kaip išsirinkti butonjerę?
Šį sprendimą palikite floristei. Ji priderins atlapo puokštelę prie jūsų aprangos, stiliaus, nuotakos puokštės ir bendro vestuvių dizaino. Butonjerė gali kainuoti nuo 3 EUR iki 5 EUR ir floristė užtrunka nuo 15 iki 60 minučių ją tinkamai pagaminti. Tinkamai paruošta butonjerė turi ne tik gražiai atrodyti, su puikiai paruoštais ar apipavidalintais gėlių koteliais, bet ir ištverti ne tik oficialią vestuvių dalį, bet ir fotosesiją, vakarinę dalį bei šokius.
Kaip įsegti butonjerę?
Butonjerė segama kairiajame švarko atlape, aukščiau širdies.
Yra trys segimo būdai:
- Butonjerė įkišama per švarko atlape esančią kilputę, bei kotas pritvirtinamas išorinėje jo pusėje;
- Floristės pateikia su jau įkomponuotu butonjerės laikikliu, tad įsegimas būna labai paprastas;
- Būna, kad butonjerės gaunamos tik su smeigtukais arba net be jų. Tuomet įsegimas pasidaro sudėtingesnis. Tinkamai ją prisegti reikalingi du smeigtukai. Atlapo puokštelė segama taip, kad gėlės būtų nukreiptos į viršų, o koteliai eitų lygiagrečiai atlapo kraštui. Įsmeikite smeigtuką iš išorinės atlapo dalies, persmeikite medžiagą, užkabinkite dalį kotelių ir smeikite atgal į atlapą. Tą patį pakartokite su antru smeigtuku, bet perkyžiuokite pirmąjį. Antras smeigtukas yra labai svarbus, nes jis apsaugo butonjerę nuo pasvirimo ar apsivertimo.
Ir pabaigai
- Nešiokite butonjerę išdidžiai, ne dėl to, kad reikia, o dėl to, kad norite;
- Atkreipkite dėmesį į proporcijas. Jei esate smulkaus sudėjimo, labiau tiks smulkios gėlytės, pumpurai. Ir atvirkščiai, jei stambaus kūno sudėjimo jums labiau tiks didesnė puokštelė;
- Išreikškite savo individualumą. Galite segėti ne tik gėles, pumpurus, smilgas, uogas, bet ir kaspinus, švarko smeiges, antikvarinius ar juvelyriką, raktelius, tuščią šovinio gilzę, kompiuterio detales. Tai jūsų galimybė pademonstruoti savąjį stilių, pomėgius, hobius ar atminimą.