fbpx

Kiek NUOTRAUKŲ gausime?

Pagalvojau, kad šį blogo įrašą “Kiek nuotraukų gausime?” geriausia pradėti elektroninio laiško pavyzdžiu. Tokių užklausų gaunu bent kelias per mėnesį.

“Laba diena. Planuojame kuklias vestuves, ieškome vestuvių fotografo. Kiek nuotraukų gausime, keliese dirbate, ar padedate/patariate dėl fotosesijos vietos, ar taikote kuro mokestį… žodžiu, domina viskas, kas įeina į kainą 😉 “

 

Trumpas ir iškart prie reikalo vedantis laiškas. Rašantieji nepaminėjo nei vestuvių datos (o gal aš jau užimta?), nei kur vyks vestuvės, nei ko tikisi iš vestuvių fotografo. Hm.. tačiau vienas dalykas tikrai akivaizdus – šiai nuotakai svarbūs tik “kiek”? “Kiek” kainuos, “kiek” nuotraukų gaus, “kiek”..

 

Taigi, norėčiau aptarti “kiek nuotraukų gausime?” klausimą. Kai gaunu tokią užklausą, bandau save įsivaizduoti jos vietoje. Lažinuosi, kad kompiuterio ekrane atsidarius keletą naršyklės langų ir siunčia tą patį laišką dešimtims fotografų. Jūs turite pasirinkti tą fotografą, kurio stilius jums patinka ir yra artimas jums kaip porai. Juk galiausiai šis asmuo įamžins jūsų vestuvių prisiminimus, kurio dėka šią dieną jūs prisiminsite vėl ir vėl.

 

Bet.. grįžkim prie esmės. O, tiksliau, atsakymo, kuris į šį klausimą yra štai toks. Koks bus galutinis nuotraukų kiekis aš negaliu pasakyti. Fotoaparato užrakto aš netausoju. Fotografuoju, kai tik yra geras momentas arba laukiu įvykio kulminacijos. Nuotraukų kiekis, kurį padarau per vestuves, priklauso nuo:

  1. Vestuvių dienos fotografavimo trukmės;
  2. Svečių kiekio;
  3. Dienos bei vakaro eigos;
  4. Nuo detalių, kurios padaro vestuvių dieną unikalią, kiekio;
  5. Taip pat ir nuo šventėje dalyvaujančiųjų nuotaikos.

 

Šie penki faktoriai ir įtakoją galutinį nuotraukų kiekį. Aš tuoj apie kiekvieną paaiškinsiu plačiau ir užtikrinu jus, kad kai baigsite skaityti šį blogo įrašą suprasite, kodėl aš sutartyje įrašau tik minimalų nuotraukų kiekį kurį gaus jaunieji ir neprisirišu prie tikslaus nuotraukų kiekio.

 

Vestuvių dienos fotografavimo trukmė. Jei Jūs pasirinksite 6 valandų fotografavimą, nesitikėkite gauti tiek pat nuotraukų, kiek gaus nuotaka, kuri pasirinko 9 valandų fotografavimą. Nuotraukų kiekis bus proporcingas Jūsų fotografo buvimo laikui.

 

Svečių kiekis. Kai kurios poros turi tik liudininkus, kai kurios poros pabrolius ir pamerges. Kai kurios poros pasikviečia tik pačius artimiausius 20 asmenų, kai kurios net 90! Kiekvienas svečias Jums yra artimas. Dėl to ir kvietėte jį į vestuves, ar gi ne taip? O jei jau kvietėte, būkite pasiruošę su juo įsiamžinti.

 

Dienos bei vakaro eiga. Didžiąją vestuvių fotografavimo dalį užima dienos dokumentavimas t.y. reportažas. Jo metu galiu užfiksuoti tikras vestuvių dienos emocijas. Daugiau reportažo, daugiau nuotraukų bus. Jei nuotaka ruošis kartu su pamergėmis, jei darysite jaunųjų pirmąjį pasimatymą (first look), jei bus tostai bei sveikinimo kalbos, jei bus daug šokių ir t.t. Žodžiu, kuo daugiau veiksmo, tuo daugiau natūralių akimirkų dienos eigoje ir tuo geresnis reportažas. Automatiškai tuo daugiau ir nuotraukų. Juk taip?

 

Detalės, kurios padaro vestuvių dieną unikalią. Pilnam vestuvių dienos nupasakojimui nereikia pamiršti ir detalių. Tik jomis Jūs pabrėžiate savo individualumą, savo dienos unikalumą. Taigi, man svarbu nufotografuoti, kokią suknelę pasirinkote, kokius žiedus mūvite, kokius papuošalus segite. Nepamirškite pasiimti ir vestuvių kvietimų, nes tai pirma svarbi detalė, kuria davėte užuominą svečiams apie Jums svarbią dieną. Svarbu nufotografuoti ir šventės vietos dekorą (net Jūsų vestuvinį tortą!), nes nuotraukos yra ta terpė, kurioje liks prisiminimai. Visada rekomenduoju poroms rinktis fotografavimą nuo pasiruošimo pradžios, nes tik tokiu būdu galėsite matyti pilną savo dienos istoriją, kuri suguls į vestuvių albumą.

 

Ir paskutinis punktas – šventėje dalyvaujančių nuotaikos. Atsipalaidavę?  Emocionalūs? Susikaustę? Kokie Jūs būsite? Jei nuotaka bus patenkina savo išvaizda (patogi vestuvinė suknelė, nepriekaištingas makiažas ir šukuosena) ir labai nesureikšmins tos dienos nesklandumų, ji švytės, skrajos ant sparnų. O jei pradės trinti batelis? Vėluos pamergė? Jaunoji vis stebės oro prognozes? O jei lis? Nuolatos galvos, ar ko nors nepamiršo? Ar dekoratorė suprato jos norus? Ar servetėlių spalva bus BŪTENT ta? Ar?.. Štai tokią nuotaką atpalaiduoti bei nuraminti yra daug sunkiau. O kas svarbiausia – visas nerimas matosi akyse. Lygiai taip pat ir su svečiais. Būna svečių, kurie susirenka švęsti meilę, kurie yra pasiruošę ir noriai sako šventines kalbas, kurių nereikia raginti pradėti šokti, o būna, kad net linksmiausia muzika jų neišjudina.

 

Reziumuojant viską, trumpas mano pasisakymas toks. Tradiciškai, norint įamžinti pilnos vestuvių dienos istoriją užtenka 9 valandų fotografavimo. Per tą laiką aš padarau iki 9000 nuotraukų. Bet tai nereiškia, kad jaunieji būtent tiek ir gaus. Galutinis kiekis nuotraukų, kuris bus patalpintas į galeriją, gali būti nuo 300 iki 800 vienetų.

 

Viskas priklauso nuo aukščiau išvardintų faktorių. Taškas.

 

Kiek nuotraukų gausime? Jurgita Lukos photography

 

O jei jūs ieškote vestuvių fotografo, bet kuriame Lietuvos mieste, o gal net užsienyje – susisiekite su manimi. Su dideliu džiaugsmu ir meile įamžinsiu jūsų vestuves.